Співробітники Гарвардської школи громадського здоров’я з’ясували: енергетики стоять за безліччю проблем зі здоров’ям, включаючи ожиріння, гіпертонію і проблеми з психікою. Вживання енергетиків збільшує ризик стресу, тривоги, зловживання психоактивними речовинами (ПАР), агресії, втоми, роздратування, біль у шлунку і проблем з нирками, повідомляє Zee News.

Крім того, фахівці говорять, що не варто змішувати енергетики з алкоголем. Це змушує людей вживати більше спиртного. Маскуючи алкогольне сп’яніння, енергетики підвищують ймовірність зневоднення і отруєння алкоголем. Вчені прийшли до висновку: мінуси вживання енергетиків переважують плюси, такі як короткочасне підвищення рівня енергії, витривалості і концентрації.

До речі, ще одне дослідження, проведене вченими з Канади, показало, що у підлітків, які вживають енергетичні напої, набагато більше шансів отримати травму голови в порівнянні з тими, хто не вживає напої, що містять кофеїн. Черепно-мозкові травми зустрічалися серед учасників, які пили енергетичні напої минулого тижня, в 5 разів частіше, ніж серед тих, хто взагалі не вживав енергетики. За словами фахівців, енергетичні напої можуть впливати на здатність організму до відновлення після травм голови.

Джерело: meddaily