Ми дізналися, чи є різниця між базиліком зеленого і фіолетового кольору, а також як краще використовувати цю рослину.

Базилік стає все популярнішим в нашій країні, його можна зустріти на прилавках практично будь-якого супермаркету. Однак далеко не всі розуміють різницю між зеленим і фіолетовим базиліком. А вона дійсно є!

З точки зору гастрономічних особливостей, зелений базилік має більш ніжний смак, злегка солодкуватий присмак і освіжаючий післясмак. Завдяки цьому його активно використовують в десертах, всіляких коктейлях, лимонадах і так далі.

А ось червоно-фіолетовий базилік більш різкий і пікантний, що робить його ідеальною приправою для риби, м’яса і так далі. Безумовно, що і зелений базилік, також використовують для приготування м’яса і риби, але фіолетовий дасть більше смаку і аромату.

Читайте також:  Нутриціолог розповіла, як зловживання сіллю впливає на здоров'я

З точки зору складу, фіолетовий базилік корисніше. Його колір обумовлений наявністю антоціанів, які є антиоксидантами. На думку фахівців, регулярне вживання фіолетового базиліка може захистити від безлічі захворювань, включаючи деякі різновиди раку.

В іншому зелений і фіолетовий базилік практично рівні. В них вітаміну А, К, С, бета-каротину, калію, кальцію, магнію, заліза і міді. Базилік зміцнює пам’ять, благотворно впливає на нервову систему, покращує імунну систему, продовжує молодість шкіри, а також має протизапальні і протимікробні властивості. Фіолетовий базилік більш поширений на Кавказі і в Азії, а зелений в Європі.