Хоч COVID-19 зараз у повному обсязі реалізує свій пандемічний потенціал, вакцини, які вже розроблені, будуть ефективні навіть проти нових штамів коронавірусу.

Свого часу він подолав “міжвидовий бар’єр” – мутував у такий спосіб, що зміг передаватися від людини до людини. Його майбутню еволюцію передбачити неможливо. Таку думку висловив військовий епідеміолог Сергій Кравченко.

Медик звернув увагу на те, що коронавірус належить до РНК-вірусів, яким властиві численні мутації. Проте, за його словами, нові мутації COVID-19, що були виявлені у кількох країнах світу останнім часом, не змінили “основний патоген”, а отже, вакцини будуть ефективні й проти цих штамів.

Читайте також:  Чи здатна морква і чорниця допомогти відновити зір

Водночас Кравченко зауважив, що медична світова наука досі не володіє повною інформацією про коронавірус і тим більше не здатна прогнозувати, як він мутуватиме.

“До 2019 року ми знали його як вірус тварин. Потім він подолав міжвидовий бар’єр, передався від людини до людини і викликав особливо небезпечну інфекційну хворобу COVID-19. Тому ми про нього ще майже нічого не знаємо”, – сказав медик.

“Нині збудник реалізує свій пандемічний потенціал у повному обсязі. Ми не знаємо, які будуть наслідки. Тому маємо з великою пересторогою поставитися до цього питання. Думаю, на нас чекають ще роки складних часів”, – підсумував він.

Читайте також:  Чи існує безпечна доза алкоголю, з'ясували вчені

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News