Недосип тягне за собою певні наслідки для здоров’я, і деякі з них аж ніяк не дріб’язкові, а небезпечні. Про те, які проблеми з самопочуттям можуть серйозно нашкодити організму через нестачу сну, розповів лікар Олексій Бєлов.

Наслідок недосипу: гіпертонія. За словами фахівця, у зв’язку дефіцитом сну можуть мати місце не тільки підвищення артеріального тиску, але і запаморочення, тремтіння в тілі, пітливість, задишка, пульсуючий головний біль. Якщо вони з’являються, це віщує погіршення серцево-судинної системи.

Наслідок недосипу: погіршення зору. Недосип сприяє набряку зорового нерва, зростанню внутрішньочерепного тиску, в результаті чого якість зору значно погіршується.

Наслідок недосипу: ожиріння. Якщо людина спить вночі тільки п’ять годин, ризик набрати зайві кілограми виростає на 50%. Ще більший недосип підвищує ризик ожиріння вже на 74%.

Наслідок недосипу: втома. Синдром хронічної втоми небезпечний тим, що людина може «загубитися» – дезорієнтувати у часі і просторі з-за специфічних порушень мозкової активності. Серед інших симптомів синдрому – постійне відчуття слабкості і дискомфорту, озноб, біль у м’язах.

Наслідок недосипу: гормональні порушення. Гормон сну мелатонін найактивніше виробляється о другій годині ночі. Якщо людина регулярно спить в такий час, може виникнути дефіцит мелатоніну, який небезпечний тим, що прискорює процеси старіння організму.

Наслідок недосипу: погіршення зовнішності. При нестачі сну людина виглядає старше своїх років. В таких обставинах порушується синтез білків колагену і еластину, від яких залежить каркас шкіри, її пружність і несхильність зморшок.

Наслідок недосипу: імпотенція. Лікар застеріг про те, що нестача сну веде до зменшення вироблення головного для чоловіків гормону тестостерону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НЕДОЛІК СНУ МАЄ ШОКУЮЧІ НАСЛІДКИ