Британські медики повідомили про існування 6 поширених ознак раку шлунка, одним з перших сигналом пухлини є його постійний розлад. Про це, посилаючись на дані Cancer Research UK, повідомляє видання Express.

За словами фахівців, симптоми раку шлунка досить часто плутають з ознаками інших, менш серйозних порушень. Тим часом, якраз раніше виявлення злоякісної пухлини дозволяє всерйоз сподіватися на успіх лікування.

Як пише Express, фахівці з Cancer Research UK виділяють шість ознак, які можуть вказувати на ракове новоутворення органу, і які досить поширені.

Перша ознака – диспепсія або постійне розлад шлунка.

Друга ознака – проблеми з ковтанням. Якщо при ковтанні виникають болі, печіння, або виникає відчуття непрохідності їжі через горло, її застрягання, неможливість зробити ковтальний рух, краще також звернутися до лікаря.

Читайте також:  Вісцеральний жир: 3 напої «найімовірніше» сприяють накопиченню жиру на животі

Третя ознака – схуднення. Втрата ваги в цьому випадку не пов’язана з якимось спробами її спеціально скидати.

Четверта ознака – зміна в насиченні. У тих випадках, коли виникає відчуття швидкого насичення, причому навіть після невеликих порцій їжі, – слід насторожитися і перевіритися, рекомендують медики в публікації Express.

П’ята ознака – печія. Виникає, коли кислота з шлунка піднімається в стравохід, викликаючи подразнення слизової і неприємні симптоми. Це часто відбувається після їжі. Даний симптом не завжди саме раковий, але якщо печія болюча і не проходить протягом трьох тижнів, слід обстежитися.

Шоста ознака – блювота. Позиви до неї можуть виникати в силу того, що пухлина в шлунку може викликати невелику закупорку, яка буде заважає їжі нормально проходити через тракт. Іноді така блювота буває з кров’ю.

Читайте також:  Користь та шкода мандаринів, як їх правильно вибирати

“Кров може бути яскраво-червоною, що означає свіжа кровотеча. Або вона може виглядати темно-коричневою, як кавова гуща, – знак того, що вона перебувала в шлунку деякий час”, – розповіли британські медики.