Людський мозок є одним з найважливіших органів. У числі його функціоналу пам’ять, яка може бути практично безмежною. Головне, займатися її тренуванням. Що саме допоможе зберегти живий розум і ясну пам’ять на старості років, розповімо в нашому матеріалі. Починати треба вже прямо зараз!

Займайтеся спортом

Тренажерний зал, басейн, теніс, танці, фітнес – виберіть той напрямок, який вам більше до душі. Ті, хто регулярно займаються фізичною активність, мають більший обсяг мозку, кращий навички мислення і хорошу пам’ять. Так що, варто підключитися до спорту вже в молодому віці, щоб в 80 і старше у вас не було проблем з пам’яттю.

Читайте також:  Кава суттєво знижує ризик раку у жінок, «якщо п'ється достатньо»

Будьте обережні з солодким

Кращим джерелом енергії вважаються вуглеводи, але не ті, що містяться в цукерках або булочках, а складні. Найбільше ними рясніють зернові продукти, які повільно вивільняють енергію і стають для мозку «вічним двигуном». У тому числі помірне споживання солодкого може допомогти зберегти пам’ять.

Дотримуйтеся середземноморського раціону

Середземноморська дієта визнана найкориснішою для мозку, а, отже, і пам’яті. Вона включає в себе споживання свіжих фруктів і овочів, здорових жирів у вигляді олії і горіхів, цільних злаків і риби. Також дозволяється пити червоне вино, але бути обережним в його споживанні.

Розгадуйте кросворди

Для людей важливо тренувати свій мозок. Одним з найбільш корисних методів для пам’яті визнані кросворд і судоку. Це дозволяє розвивати розумові здібності, увагу, мислення і пам’ять. Особливо це позначиться на мозку в майбутньому, тобто в старості.

Читайте також:  Високий ріст збільшує ризик шести видів раку

Займіться розмальовками

Розмальовки для дорослих вельми корисне заняття для мозку і пам’яті. Звичка займатися подібною справою підсилює приплив крові до префронтальної кори, тобто частини мозку, що бере участь у вирішенні проблем, відповідальна за логіку, увагу і пам’ять.

Займайтеся сексом

Насолоджуйтесь плотськими втіхами заради збереження пам’яті, як можна частіше і довше. У пар середнього віку, які регулярно займаються сексом, набагато краще з пам’яттю, ніж у тих, хто нехтує інтимним життям.

Приймайте вітаміни

Здоров’я мозку можна зберегти за допомогою вітамінів. В першу чергу мова йде про вітамін В12, через брак якого виникають тривожність, втрата пам’яті. Також важливий вітамін D, завдяки якому теж можна підтримувати когнітивні функції.

Читайте також:  Як допоможе здоров'ю відмова від алкоголю у січні

Спілкуйтеся з друзями

Соціальні зв’язки дуже важливі для людей. Заведіть пару-трійку постійних друзів, з ким можна відвідувати музеї, ходити в кав’ярню, спілкуватися, грати або займатися спортом. Спілкування – ось запорука грамотної роботи головного мозку.