При нормальній роботі кишечника, люди випорожнюються щодня. Однак, як зазначає Джулія Герріні, провідний фармацевт онлайн-аптеки Medino, багато хто робить серйозну помилку — надмірно тужаться.

“Напруга і затримка дихання, щоб впоратися з випорожненнями, не тільки підвищує ризик розвитку геморою, але також може викликати анальні тріщини”, – підкреслює Герріні.

Анальні тріщини – це крихітні розриви в тканині, що вистилає задній прохід. Для спрощення походів в туалет Герріні рекомендує споживати більше клітковини і пити більше рідини. Це допомагає розм’якшувати калові маси і покращувати перистальтику кишечника.

Найочевидніша причина перенапруги – запор.

“Хронічний запор – це рідкісне випорожнення або утруднене відходження стільця, яке зберігається протягом декількох тижнів або довше”, – пояснюють фахівці клініки Мейо.

Читайте також:  Названо продукт, щоденне вживання якого знизить холестерин та омолодить шкіру

Збільшення споживання клітковини – не єдиний спосіб розслабити кишечник. Представники Національної служби охорони Здоров’я Великобританії пропонують поставити ноги на низьку табуретку, коли сідаєте на унітаз. Коліна при цьому повинні знаходитися вище стегон. Щоденна прогулянка або біг також допоможуть поліпшити роботу кишечника.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News