Вчені провели дослідження, виявивши позитивний вплив, який надає чорний чай на серцево-судинну систему. За словами фахівців, цей напій ефективно знижує артеріальний тиск.

Вчені провели дослідження, результати якого опублікували в американському журналі клінічного харчування. Для участі в досвіді зібрали групу людей. Їм запропонували тричі протягом дня випити чорний чай, а в якості альтернативи інший напій, що містить кофеїн.

Фахівці зробили виміри, зафіксувавши артеріальний тиск на початковому етапі дослідження. Потім показники бралися ще два рази – через три і шість місяців. При цьому науковці констатували, що помітний ефект на рівні 10% фіксувався в нічний час, а вдень показник був не настільки помітний.

Читайте також:  Найпопулярніший у світі гарячий напій, викликає «густу кров»

Проте, вчені виявивши, що чорний чай знижує показники тиску, не назвали діючу речовину, яка призводить до цього ефекту. На їхню думку – це не кофеїн, оскільки він містився в контрольному напої. Крім того, вони підтверджують вплив чаю на кровоносну систему, але його потрібно перевірити, додатково провівши дослідження.

Джерело: Express