Якщо синці з’являються часто, і це ніяк не пов’язано з забоями, слід обстежитися у лікаря. Іноді синці – небезпечний симптом проблем з кровотворенням, розповів німецький фахівець, дерматолог Ян Хандгеберт.

Часто синці не представляють небезпеки для здоров’я, але для деяких людей вони можуть виявитися серйозною загрозою, констатував лікар в публікації журналу Focus. Ян Хандгеберт радить в певних випадках не вважати синяк дріб’язковим явищем і звертатися з ним до лікаря.

Зокрема, синяк може свідчити про перелом. В такому випадку в області гематоми також будуть відчуватися сильний біль або набряк.

Фахівець також настійно рекомендує звертатися за медичним обстеженням у тих випадках, коли синці виникають з регулярністю при відсутності травм і ударів. Лікар повинен зробити аналіз крові, щоб виключити порушення згортання крові, зауважив Хандгеберт. В разі проблем з коагуляцією кров може бути занадто «рідкою», при такому порушенні навіть невеликі рани можуть кровоточити дуже сильно.

Говорячи про причини такого порушення коагуляції, експерт повідомив, що таке відхилення може бути спадковим, і, як правило, це спостерігається в дитинстві. Спадкове порушення згортання крові, вражає одного з кожних 1000 осіб.

Також на нормальне згортання крові можуть впливати ліки.

Крім цього, надмірна рідина крові може бути обумовлена недоліком тромбоцитів і лейкозом.

«Для людей з порушенням згортання крові синці особливо небезпечні, якщо вони знаходяться близько до кістки і дуже глибокі. У деяких випадках це означає наявність згустку крові, який повинен бути видалений хірургічно», – додав фахівець.