Звичка читати та працювати лежачи сильно шкодить зору, попередила лікар-офтальмолог, мікрохірург, кандидат медичних наук Світлана Миргородська.

За словами лікаря, одним із головних факторів, що псують зір, є щоденне підвищене навантаження на м’язи очей, коли ми дивимося на щось поблизу. Саме тому лікар порадила щогодини робити перерви під час роботи за комп’ютером чи під час читання. Для цього достатньо відволіктися і 5-10 хвилин подивитися в далечінь.

Ще однією звичкою, що погіршує зір, офтальмолог назвала зорове навантаження в умовах поганого освітлення. Через занадто яскраве або тьмяне світло збільшується напруга м’язів очей, внаслідок чого вони спазмуються. Також із цієї причини може розвинутись синдром сухого ока, пояснила фахівець.

Читайте також:  Вчені знайшли зв'язок між кавою та схудненням

Миргородська закликала відмовитися від звички працювати чи читати лежачи. «Під час роботи в такому положенні посилюється напруга в м’язах шиї, може погіршуватися кровопостачання голови, шиї та очей. Крім того, очні м’язи отримують велике навантаження – при погляді під кутом їм доводиться “допрацьовувати” зображення”, – пояснила вона.