Згідно зі статистикою, серцеві захворювання є “вбивцею” номер один серед американських чоловіків і жінок. На їх частку припадає приблизно кожен четвертий випадок смерті в США щороку. Однак людина може значно знизити ризик їх виникнення за допомогою ряду простих змін в способі життя.

Здоров’я серця починається з корисних повсякденних звичок, стверджують кардіологи. Перша з них – щоденна ходьба. Десятки досліджень в області серцево – судинних захворювань підтверджують, що щоденна ходьба – це легкий спосіб отримати необхідну кардионагрузку. Однак варто пам’ятати, що ніякі вправи не є ефективними, якщо вони не регулярні. Наступна рекомендація лікарів – силові тренування кілька разів на тиждень. Дослідження показало, що періодичні підняття важких предметів в рамках вправ можуть знизити ризик серцевого нападу на 70%.

Читайте також:  Про найменш шкідливу каву розповіла нутриціолог

Крім фізичних навантажень необхідно пам’ятати про правильне харчування. Дієта, багата цільними злаками, фруктами, корисними жирами з горіхів і насіння, підтримує здоров’я серця. При цьому потрібно обмежити споживання продуктів з високим вмістом цукру і жирів: картопляні чіпси, сильно оброблені продукти, фастфуд, повідомляє CNET.

Варто відмовитися від куріння, так як воно погіршує стан серцево-судинної системи: призводить до накопичення бляшок в артеріях, змінює хімічний склад крові і згущує її. Згідно з даними Національного Інституту серця, легенів та крові, навіть одна сигарета може завдати істотної шкоди. Не варто також зловживати алкогольними напоями, так як це безпосередньо пов’язано з виникненням гіпертонії, ішемічної хвороби та інсульту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News