ГоловнаНовини Здоров'я5 простих прийомів, які допомагають поліпшити сон і своє здоров’я за рахунок сну

5 простих прийомів, які допомагають поліпшити сон і своє здоров’я за рахунок сну

Багато факторів повсякденного життя впливають на якість сну, і невеликі коригування звичних дій можуть ефективно допомогти поліпшити його якість. Ми зібрали прості прийоми, які допомагають зміцнити здоров’я за рахунок сну.

Сон на спині

Правильно снідати. Хочете мати хороше здоров’я і міцний сон, – снідайте кожен день протягом 30 хвилин після пробудження в спокійній обстановці без читання новин, які розбурхують і нервують Вас. Така звичка стабілізує рівень цукру в крові, а також сприяє виробленню у вечірній час мелатоніну – гормону сну. Для нормального виробництва цього гормону важливо, щоб організм відчував себе в безпеці, не відчував стресу. Отримання їжі протягом півгодини після пробудження – це сигнал для мозку, що все добре, харчування для його роботи доступне.

Читайте також:  Названий ідеальний овоч для схуднення, в якому всього 20 калорій на 100 грам ваги

Скоротити кількість кофеїну. Кава, чай, шоколад – все це може вживати в збіг дня у великих кількостях і несприятливо впливати на якість сну. Кофеїн, що міститься в продуктах і напоях є стимулятором, до того ж він довго виводиться з організму. Тому для нормального засипання і сну вночі краще не вживати кофеїн у другій половині дня, а при наявних проблемах зі сном слід відмовитися від кави на час зовсім. Також важливо не вживати каву вранці натщесерце – це дуже шкідлива для нічного сну звичка.

Пити воду. Пиття води протягом має багато переваг, і хороший нічний відпочинок є одним з них. Людське тіло на 70-80 відсотків складається з води. Щоб мозок потрібним чином здійснював виробництво гормонів, нейрохімікатів і нейротрансмітерів, які змушують нас спати, в ньому повинно бути достатньо вологи.

Читайте також:  Медики назвали можливі ознаки раку на його ранній стадії

Практикувати прийом “кілька ранніх ночей”. 90-хвилинна фаза сну до півночі має потужний оздоровчий ефект, сприяє фізичному і психічному відновленню. Якщо ви відчуваєте себе втомленим і розбитим або одужуєте від хвороби, використовуйте прийом “кілька ранніх ночей” – три або чотири ночі на тиждень вкладайтеся спати о 22 годині. Організм і здоров’я отримають колосальну підтримку, добре самопочуття швидко повернеться.

Відмова від телефону перед сном. Чи перевіряєте Ви наявність оновлень в соціальних мережах в своєму смартфоні перед тим, як лягти спати? Ймовірно, так. Тим часом, щоб добре висипатися вночі, потрібно перестати дивитися на яскраві екрани (в тому числі телевізорів і планшетів) як мінімум за годину до сну, щоб допомогти мозку заспокоїтися. В цілому перерви у використанні гаджетів протягом дня можуть допомогти краще висипатися ночами.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News