Серед продуктів, які можуть допомогти втомленій печінці знову почати активну роботу, фахівці особливо виділяють фрукти, овочі і горіхи.

Від стану печінки залежить здоров’я багатьох інших органів, а також те, наскільки висока концентрація потенційних токсинів в організмі. За словами фахівців, печінка може “втомлюватися” від занадто напруженого способу життя і шкідливих звичок.

Експерти відзначають важливість вживання продуктів, які б допомагали зміцнити стан печінки і поліпшити її детокс, про це повідомляє портал Рамблер/доктор. Зокрема, медики радять регулярно вживати в їжу фрукти.

Так, оздоровлення печінки, мінімізації в ній запальних процесів сприяють грейпфрути, джерела потужних антиоксидантів, наприклад, вітаміну С.

Також корисний при втомленій печінці виноград: він теж насичений антиоксидантами, а речовини, що містяться не тільки в його м’якоті, але і в кісточках, запобігають пошкодженню органу.

Серед інших корисних для зміцнення печінки фруктів фахівці виділили авокадо, лимони і яблука.

Овочі теж повинні бути присутніми в раціоні: зокрема, морква, містить флавоноїди, котрі захищають печінку від хвороб. Крім цього, для покращення стану печінки експерти рекомендують їсти броколі і брюссельську капусту, а також пити буряковий сік.

Особливу користь печінці приносять горіхи. Волоські горіхи містять аргінін, який допомагає печінці активніше очищатися від токсинів.