Профільні фахівці назвали продукти, які можуть викликати головний біль. Список виявився дуже значним, його підготували співробітники Дослідницького фонду з вивчення мігрені.

Як виявилося, головний біль здатні спровокувати різні кофеїновмісні напої, в тому числі кола, чай і кава. В одному з експериментів, учасниками якого стали 33 добровольці, головний біль зник у 92% пацієнтів відразу після відмови від продуктів з кофеїном.

Крім цього мігрень можуть викликати деякі види сирів. У список потрапили чеддер, брі, блакитний, горгонзола, швейцарський, пармезан, моцарелла, англійський стілтон і мюнстер. Вся справа в речовині тірамін, яка утворюється в процесі визрівання.

Опинився в переліку продуктів, що провокують головний біль і алкоголь. У список потрапили червоне вино, віскі, шампанське і пиво. Всьому виною дубильні речовини і тирамін, а також зневоднення, що настає після вживання спиртного.

Крім цього, привести до мігрені може шоколад. У ньому містяться провокуючі біль кофеїн і бета-фенілетіламін. Також у списку виявилися заморожені продукти, штучні підсолоджувачі, заправки для салатів, консервована їжа з додаванням глутамату натрію, перероблене м’ясо, ферментовані вироби і занадто солона їжа.