Більшість вправ для тренування мозку не приносять практичної користі. Щоб дійсно тренувати мозок, потрібно розвивати нейропластичність.

«Наш мозок завжди прагне вирішувати завдання. Він постійно з дрібних частин складає цілісну картину. У процесі в ньому відбуваються нейропластичні зміни”, – говорить невролог Генрі Манке (Henry Mahncke), один з творців вправ для тренування мозку BrainHQ.

В результаті у нас формуються нові нейрошляхи – тобто в буквальному сенсі змінюється форма мозку. Ці шляхи допомагають обробляти зовнішні стимули, тому тренування мозку, що розвиває нейропластичність, набагато корисніше простих вправ на пам’ять. Для розвитку нейропластичності Манке радить постійно напружувати мозок і давати йому нові завдання.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?
1. Почніть виробляти новий складний навик

За словами Манке, повторення одних і тих самих дій, навіть якщо вони стимулюють мозок, недостатньо для розвитку нейропластичності. Наприклад, якщо ви десять років розгадуєте кросворди, мозку від цього мало користі. Спробуйте щось зовсім інше, наприклад гру на музичному інструменті, і займайтеся хоча б 2-3 години в тиждень.

2. Ходіть додому іншою дорогою і помічайте все навколо

Ще один спосіб розвивати мозок — це подорожі. У поїздках все, від покупки хліба до пошуку дороги в готель, здається новим і незвичайним. Якщо немає можливості часто подорожувати, ходіть іншою дорогою від роботи до будинку. Зайдіть не в свій звичний продуктовий магазин, пройдіть в улюблений парк іншим шляхом, звертайте увагу на різні звуки і запахи, розширюйте уявну карту свого міста.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Через кілька днів, коли нова дорога стане добре знайомою, знову змініть маршрут. Це активізує гіпокамп — область мозку, яка відповідає за навчання і пам’ять.

3. Більше рухайтеся і добре харчуйтеся

Організму складніше підтримувати гостроту мислення, якщо доводиться витрачати енергію на боротьбу з проблемами на кшталт підвищеного тиску та інших хвороб. Так що намагайтеся правильно харчуватися і ведіть активний спосіб життя, наприклад регулярно виходіть на прогулянки або пробіжки. А якщо хочете, щоб одночасно вправлялися і тіло, і мозок, не забувайте через кожні кілька днів міняти маршрут.

Джерело: This Is The Only Type Of Brain Training That Works, According To Science

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати