Вміти розпізнавати інсульт дуже важливо. Медичні фахівці розповіли про те, які ознаки можуть спостерігатися на ранній стадії інсульту, чий розвиток поступово набирає обертів.

Експерти відзначають, що перші сигнали про початок інсульту можна вловити за кілька днів і навіть місяців до того драматичного моменту, коли у людини трапляється обширний крововилив. За їх словами, у разі крововиливу в правій півкулі мозку зовні постраждає ліва половина тіла, а якщо вогнище інсульту буде розташовуватися в лівій півкулі, постраждає права половина.

Що ж може відчувати людина на ранньому етапі розвитку інсульту? Лікарі називають кілька ознак можливого небезпечного процесу:

  • проблеми із зором: розпливаються предмети, що миготять «мушки» в одному оці;
  • надмірна дратівливість аж до прояву агресії, або, навпаки, занепад сил, втрата енергії і сонливість;
  • порушення орієнтації – людина може втратити здатність впізнавати місця або людей, орієнтуватися в просторі, не може ясно щось розповісти, втрачає ясність думки;
  • онімілі з одного боку тіла пальці рук і ніг.
  • головний біль, який концентрується в області скроні.

Крім того, на тлі цих ознак можуть спостерігатися симптоми, що нагадують розлад травлення.

Фахівці повідомляють, що подібні симптоми можуть тривати протягом кількох годин, а після – самостійно проходити, змінюючись цілком нормальним самопочуттям. Але заспокоюватися не можна. Необхідно обов’язково відвідати лікаря, оскільки ризик повноцінного інсульту при даних явища виявляється дуже високою.

Джерело: МедікФорум