Перед сном ох як тягне до холодильника? Ніхто не може заборонити вам їсти. Але можливо, наш матеріал наштовхне вас на думку, від яких продуктів все-таки варто відмовитися вночі. Публікуємо список найгірших нічних перекусів.

Солодкі молочні каші

Звичайно, молочні каші дуже корисні. Однак є один великий мінус в такому продукті-цукор, який обов’язково додається в страву. Особливо шкідливо їсти подібне перед сном. Глюкоза — це джерело енергії, тому не варто забувати споживати її, але тільки не ввечері. Якщо ж дуже хочеться солодкого, то краще використовувати фрукти — апельсини, мандарини, ківі, ананаси.

Смажені продукти

Смажене несе в собі серйозну небезпеку. По-перше, вони найчастіше готуються на розпеченому жиру, що створює страві зайву калорійність, є канцерогенами. По-друге, це крохмалисті продукти, відповідно, можна перебрати вуглеводів. І по-третє, це часто ще й білкові продукти. В останньому, до речі, немає нічого поганого, але тільки якщо вони не засмажені в жиру.

Читайте також:  Названо максимальну добову дозу кави

Смаженого ночами дуже часто хочеться з тієї причини, що весь день ви їсте корисне або навпаки харчуєтеся як попало, тому організм вимагає чогось дуже калорійного, щоб заповнити баланс. В ідеалі потрібно харчуватися як слід протягом дня, залишивши на вечерю щось легке і не дуже жирне. Так перед сном вам в принципі не буде хотітися їсти.

М’ясні продукти

М’ясо вважають якраз вечірньою їжею, проте їсти його потрібно не пізніше, ніж о восьмій вечора. Справа в тому, що білок дуже довго засвоюється. Для цього потрібно шість годин і більше (все залежить від метаболізму). Відбивна, ковбаса, курка – такі продукти не кращий нічний перекус, тому що так ви не дасте відпочинку своєму шлунку. А вранці будете почувати себе розбитим і невиспаним.

Читайте також:  Експерт розповів чому холодильник може бути бруднішим за сидіння унітазу

Шоколад

Шоколад — солодкий продукт, який дуже часто хочеться з’їсти чомусь на ніч. Перед сном такого робити не варто, хоча і може подарувати позитивні емоції людини. Краще отримати дозу адреналіну і позитиву іншими способами-спорт, заняття любов’ю, перегляд приємних оку фільмів, читання, масаж, прогулянка. Все це набагато краще шоколаду.

Гострі продукти

Гострі продукти перед сном обіцяють проблемами з шлунково-кишковим трактом, а також сприяють утворенню зайвої ваги. Адже гостре буде провокувати активну роботу шлунка протягом всієї ночі, значить, спокійного сну і відпочинку йому не бачити. Не потрібно так чинити зі своїм організмом. Найчастіше гострих продуктів хочеться через брак ферментів для повноцінного травлення. Якщо помічаєте за собою таке постійно, то кращим виходом із ситуації стане відвідування лікаря.

Читайте також:  Розкрито несподіваний вплив поганої погоди на жіноче здоров'я

Бобові продукти

Ці продукти — квасоля, нут, горох, боби, сочевиця — вкрай корисні для організму. Але все-таки є не кращим нічним перекусом. Перед сном від них краще відмовитися через велику кількість клітковини, що призведе до здуття живота. В результаті сон буде супроводжуватися різними проблемами.

Кава

Кава вранці цілком зрозумілий продукт. Але ось перед сном його вживати не варто. Вся справа в тому, що надмірне споживання кофеїну позначиться на сні. Від цього навряд чи виспишся як слід, тому від кави варто відмовитися в нічний час.

Джерело: МедікФорум