Жінки в пременопаузі з давнім ревматоїдним артритом (РА) мають системну крихкість кісток на периферичних ділянках, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Arthritis & Rheumatology.

Доктор Маріана О. Перес з Університету Сан-Паулу в Бразилії, і її колеги досліджували взаємозв’язок між параметрами системного і локалізованого ураження кісток у 80 жінок в пременопаузі з тривалим РА (медіана 9,8 років).

Дослідники виявили, що у пацієнток з РА були порушені параметри трабекулярної, кортикальної і кісткової міцності в дистальному відділі променевої кістки і великогомілкової кістки в порівнянні зі здоровими жінками з контрольної групи. Ерозії кісток спостерігалися у трьох чвертей пацієнток, а остеофіти – у 41,3%.

Як в дистальному відділі променевої кістки, так і в великогомілкової кістки, більш низька мінеральна щільність і більш висока пористість спостерігалися у пацієнток з ерозіями.

Об’єм остеофіту в дистальному відділі променевої кістки позитивно корелював з об’ємною мінеральною щільністю трабекулярної кістки, трабекулярним числом і жорсткістю, а також негативно корелював з трабекулярним поділом.

«Ці результати показали, що у жінок у пременопаузі з тривалим РА мають кісткові порушення кортикальних і трабекулярних відділів», – зазначають автори.