У багатьох вітамін С асоціюється із засобом проти застуди. Однак зміцнення імунітету – не єдина функція цієї речовини. Насправді вітамін С допомагає знизити ризик деяких серйозних захворювань і запобігти втраті зору, а кілька досліджень показали, що вітамін також пов’язаний зі здоров’ям головного органу довголіття – кишечника.

Одним з основних його ефектів є підтримка балансу між хорошими і поганими бактеріями в кишковому мікробіомі. За даними Gut Microbes, вітамін С збільшує різноманітність мікробіоти і відіграє велику роль у здоров’ї кишечника в порівнянні з вітамінами B і D.

При цьому дослідження 2019 року, опубліковане в Redox Biology, показало, що вітамін С може посилити бар’єрну функцію кишечника. Це допомагає організму засвоювати поживні речовини і захищатися від певних токсинів.

Читайте також:  Чому для здоров'я корисно їсти картоплю

Як відзначили в клініці Mayo, вітамін С бере участь в процесі загоєння ран і формуванні та відновленні життєво важливих тканин організму. Було доведено, що він також зменшує негативну дію вільних радикалів, які можуть привести до серцевих захворювань і раку.