Фахівці розповіли про благотворний вплив гірського повітря на здоров’я і довголіття людини. Відпочинок в горах здатний допомогти зміцнити імунну систему і позбутися зайвої ваги.

Основною особливістю гір вважається нестача кисню. При високому підйомі людина відчуває низьку щільність повітря і вміст в ньому речовини, яка потрібна для дихання. Якщо високо піднятися на гору, це може негативно позначитися на стані здоров’я. При цьому знаходження на середніх висотах позитивно впливає на організм. Фахівці радять підніматися на 1200-1500 м над рівнем моря для поліпшення самопочуття.

Людина відчуває легку гіпоксію при зниженні показників кисню в повітрі. В такому випадку організм задіє наявні ресурси, щоб наситити кров. Він глибоко і активно дихає, а система серця і судин функціонує старанніше. Дані дії зміцнюють легені і серцевий м’яз, що знижує ризик розвитку хвороб.

Читайте також:  Знижує ризик серцевих захворювань: вчені назвали корисний для здоров'я продукт

Старанна робота провокує спалювання зайвого жиру, оскільки органи витрачають багато енергії, щоб виконувати базові функції. У гірському повітрі багато іонів і воно набагато чистіший. Це підтвердив мікробіолог Луї Пастер, який вивчав число бактерій на кубічний метр.

З’ясувалося, що в горах є 4-5 мікроорганізмів. У місті дана концентрація набагато вище – 3-17 тис. гірське повітря не має в складі пил і алергени, а число іонів досягає 2 тис. наприклад, в погано провітрюваному приміщенні даний рівень 10-30.

У горах збільшений рівень сонячного ультрафіолету. Він ефективно знезаражує оточення від бактерій. Люди, які протягом декількох тижнів знаходяться в горах, відзначають поліпшення стану шкіри. Існують і неприємні наслідки. Сонячна активність в горах набагато вище, ніж на пляжах морів і океанів. Експерти рекомендують використовувати сонцезахисний крем, окуляри та головний убір.

Читайте також:  Рак швидше росте під час сну