Канадські фахівці випустили новий посібник із вживання алкоголю після того, як з’явилися наукові дані про те, що помірний ризик розвитку раку пов’язаний з 3-6 порціями алкоголю. Нещодавнє ж дослідження внесло коригування у ці дані.

Останні результати досліджень демонструють, що кожен додатковий спиртний напій на тиждень значно збільшує ризик неприємних наслідків здоров’ю. Зокрема, ймовірність інсульту, раку, хвороб серця. Про це пише Medscape.

У ході одного дослідження з’ясувалося, що алкоголь здатний викликати щонайменше сім видів раку. Найчастіше він сприяє розвитку раку товстої кишки чи молочної залози. Крім того, вживання спиртного вважається фактором ризику розвитку більшості серцево-судинних захворювань та хвороб печінки, пише Daily Express.

Національна служба охорони здоров’я Великобританії радить вживати не більше шести унцій келихів вина або шести пінтів 4-відсоткового пива на тиждень. В ідеалі випивати все це потрібно протягом трьох днів.

Ризик розвитку раку, як з’ясували вчені, був низьким у тих, хто на тиждень споживав два або менше стандартних напоїв на тиждень. Під стандартним напоєм розуміється 12 унцій пива або сидру (5% алкоголю), 5 унцій вина (12% алкоголю), 1,5 унції віскі, горілки або джину (40% алкоголю).

Помірним ризик розвитку раку був у людей, які пили 3-6 стандартних порцій алкоголю на тиждень, а високим – у тих, хто споживав 7 та більше стандартних порцій на тиждень.

*1 унція = 29,5735 мл.