Лупа – не смертельна , але специфічна проблема , яка заважає нам виглядати по-справжньому добре .

Люди – істоти соціальні , тому те , що справляє враження на інших , завжди буде нас цікавити. Перше , на що звертають увагу при зустрічі – зовнішній вигляд . Тому виглядати привабливо для нас дуже важливо. Але що робити , якщо у вас лупа ? Вона осипається на одяг білими пластівцями , створює відчуття неохайності і може « звести нанівець » всі наші старання , справити позитивне враження на інших .

Лупа – надмірне лущення шкіри голови

Наша шкіра постійно оновлюється і старі відмерлі клітини у вигляді сухих лусочок відлущуються з її поверхні. Актуально це і для волосистої частини голови. Якщо це злущування відбувається занадто активно і голова покривається білими пластівцями , говорять про лупу.

Що викликає появу лупи ?

Лупа – це захворювання шкіри , яке отримало назву себорея , і яке може бути в декількох формах : жирна себорея і суха себорея . Ця хвороба безпосередньо пов’язана з порушенням нормальної роботи сальних залоз голови.

Головною причиною розвитку лупи можна назвати грибок Pityrosporum Ovale . Але це не зовсім правильно. Грибок дійсно активно «працює » над появою лупи , але надмірно активізується він при впливі інших додаткових чинників. Якщо ж їх немає , то цей грибок ніяк себе не проявляє і є частиною нормальної мікрофлори шкіри голови.

Читайте також:  Транспортувати інваліда колясочника: допомога та перевезення
Фактори, що стимулюють розвиток лупи

До факторів , що активізують роботу грибка і що призводить до появи лупи , відносять :

 • хронічне порушення обміну речовин
 • спадкові особливості будови шкіри і її секреції
 • проблеми з гормональним фоном
 • хронічні захворювання , хвороби шлунково – кишкового тракту
 • часті стресові ситуації
 • хронічна нестача вітамінів і мікроелементів
 • неправильний догляд за шкірою голови і волоссям

Часто у людини одночасно «працюють» відразу кілька факторів . І тоді діяльність грибка Pityrosporum Ovale стає помітною.

До чого призводить зайва активність грибка ?

Надмірний розвиток грибка призводить до того , що порушується природний цикл відлущування шкіри. У нормі лусочки шкіри повністю зневоднюються і відпадають протягом місяця. При розвитку ж цієї патології цей цикл прискорюється і на відлущування клітин шкіри потрібно менше тижня . При цьому повного зневоднення частинок шкіри не відбувається. У результаті ми отримуємо непривабливу картину , лусочки стають помітними і засівають волосся та одяг .

Читайте також:  Чому болить спина та що з цим робити?

Крім естетичної проблеми можливі також поява свербежу і почервоніння шкіри голови. У медицині це називається себорейний дерматит – хвороба , яка потребує лікування.

Застосовуємо лікувальну косметику

Для лікування себореї або попросту лупи можна скористатися лікувальною косметикою . Сьогодні існує безліч засобів , до складу яких входять відлущуючі , кератічні , протигрибкові і антимікробні речовини. Правильне застосування шампунів , масок і лосьйонів допоможе вам відновити нормальну роботу сальних залоз шкіри , нормалізувати кількість грибка у складі мікрофлори і припинити надмірне відлущування шкіри. Але якщо при цьому не звертати увагу на фактори, що призвели до « включення » грибка , то ефект від всіх цих лікувальних процедур буде тимчасовим.

В осінньо – зимовий період , є ймовірність появи лупи. Однією з причин це носіння головного убору , і різкі перепади температур (з приміщення на вулицю ) .

Шукаємо глибинні причини появи лупи

Щоб позбутися лупи треба серйозно підійти до питання її появи і постаратися з’ясувати причини , що стимулюють надмірне відлущування шкіри голови.

 • Зробіть обстеження всього організму. Зверніть увагу на хронічні захворювання , якщо такі є.
 • З’ясуйте стан імунної системи .
 • Подумайте про харчування. Ваше меню можна назвати повноцінним ? Звертаєте ви увагу на те , щоб в організм надходила достатня кількість вітамінів і мікроелементів ? При себореї рекомендується обмежити в меню жирні та солодкі страви.
 • Проаналізуйте свій спосіб життя. Чи не занадто часто ви потрапляєте в стресові ситуації?
 • Зверніть увагу на фізичну активність. Малорухливий спосіб життя може провокувати порушення обміну речовин і знижувати імунітет.
Читайте також:  Що означають результати аналізу крові на білірубін?

Щоб розібратися в ситуації і зробити правильні висновки , краще за все зверніться за допомогою до фахівця .

На прийом до трихолога

Лікар -трихолог – фахівець по волоссю , допоможе виявити причини появи лупи і правильно підібрати лікарські препарати для її усунення .

Ще одним аргументом на користь відвідування лікаря буде необхідність встановити , що у вас дійсно лупа, а не псоріаз або якесь інше шкірне захворювання , яке може мати подібний вигляд.

Крім того для нормалізації стану лікар може прописати фізіопроцедури або лікування ультрафіолетом.

Можливо , вам необхідні будуть консультації інших лікарів , наприклад гастроентеролога , імунолога , ендокринолога . Але це не повинно вас зупиняти , адже в результаті ви зможете позбутися від неприємної проблеми під назвою лупа, а заодно виявити і усунути інші неполадки зі здоров’ям!