Не секрет, що неправильне харчування, шкідливі звички і малорухливий спосіб життя згубно позначаються на стані судин. Які продукти допоможуть зберегти їх чистими?

Зрозуміло, чарівних продуктів, які очистять ваші судини від наслідків багаторічного неправильного харчування, не існує. Але якщо ваш лікар стурбований рівнем вашого холестерину і хоче призначити ліки і сувору дієту, а може бути, ви вже приймаєте препарати для зниження холестерину, можна допомогти організму додатково.

Для боротьби з поганим холестерином добре працює холестерин хороший. Корисні жирні кислоти, що містяться в риб’ячому жирі, авокадо, насінні і горіхах є хорошою підмогою. Але, якщо до риби претензій немає, то горіхи – дуже калорійний продукт, тому для користі їх можна їсти 20-30 грамів в день.

Вашими друзями повинні стати бобові. Дослідження показують, що квасоля допомагає робити судини більш еластичними, знижувати тиск і зміцнювати серце. А сочевиця, згідно з отриманими вченими даними, здатна нейтралізувати пошкодження судин, заподіяні занадто високим тиском. Крім того, це багате джерело клітковини і мінералів.

До слова про клітковині – для очищення судин вона дуже важлива. Тому сміливо включайте в меню якомога більше свіжих овочів, фруктів, цільні злаки. Якщо лікар порадив вам приймати клітковину додатково, не відмовляйтеся від цього. Шкода може принести тільки надмірна кількість клітковини або проблеми з шлунково-кишкового тракту, при яких вам порадять навпаки обмежити її, а в інших випадках все піде тільки на користь.

Знизити рівень холестерину допомагають кисломолочні продукти. Вони підтримують популяцію корисних кишкових бактерій, а це пов’язано зі зниження рівня поганого холестерину в крові.