Деменція визначає не одне конкретне захворювання, а різні стани, які мають одну спільну рису – порушення здатності думати та запам’ятовувати певні події. Без лікування рання діагностика залишається найкращим рішенням для уповільнення прогресування стану мозку. Розуміння повного спектра різних симптомів виявилося вирішальним у цьому.

Існує безліч різних типів деменції, при цьому хвороба Альцгеймера вважається однією з найпоширеніших, пише Independet.

Втрата пам’яті, що порушує повсякденне життя

Хоча ця ознака є найвідомішим тривожним сигналом будь-якого типу деменції, втрата пам’яті, як правило, є одним із ранніх симптомів.

Ви можете почати забувати нещодавно вивчену інформацію, важливі дати та події. Це може спонукати вас знову і знову ставити ті самі питання або покладатися на допоміжні засоби пам’яті.

Проблеми з розумінням візуальних образів та просторових відносин

Хоча це не завжди є ознакою хвороби Альцгеймера, у деяких людей починаються проблеми із зором. У вас можуть виникнути проблеми з читанням, визначенням відстані між місцями чи визначенням кольору. Це може навіть призвести до проблем з балансом та водінням.

Зниження або погане судження

На жаль, хвороба Альцгеймера може вплинути на ваші навички прийняття рішень.

Люди можуть почати приділяти менше уваги догляду за собою чи підтримці чистоти.

Відмова від роботи чи громадської діяльності

Ваше соціальне життя також може постраждати, оскільки у вас починаються проблеми з підтриманням розмови або відстеження ситуацій.

“Це часто змушує пацієнтів відмовлятися від хобі, громадської діяльності чи інших занять. У результаті пацієнти також можуть втратити інтерес до сімейних та соціальних зобов’язань”.

Зміни в настрої та особистості

Як тільки хвороба Альцгеймера починає опановувати ваш мозок, ваш настрій і особистість можуть почати змінюватися. Люди можуть замішатися, підозрілість, депресію, страх чи тривогу.

«Пацієнти можуть легко засмутитися вдома, з друзями чи поза своєю зоною комфорту»