ГоловнаНовини Здоров'яІнсульт: вісім кращих продуктів для його запобігання

Інсульт: вісім кращих продуктів для його запобігання

Крім регулярних фізичних вправ, що допомагають запобігти виникненню інсульту, його ризик також ефективно знижують певні продукти.

Чорний чай

Риба. Це один з найкращих продуктів для запобігання небезпечного порушення роботи мозку. За даними Food.News, фахівцями Центру аналізу ризиків при Гарвардському університеті був зроблений висновок, що споживання будь-якої риби зменшує ймовірність інсульту на 12%, а кожна додаткова порція скорочує її ще на 2%.

“Люди, які їдять запечену або варену рибу один-чотири рази на тиждень, на 27% рідше страждають від інсульту”, – констатують гарвардські експерти.

Насіння гарбуза. Інше дослідження Гарвардського університету свідчить: для запобігання інсульту необхідно споживати достатньо магнію.

Читайте також:  Названо 6 продуктів, які помилково вважаються корисними

“Ті, хто отримує найбільшу кількість магнію з їжі, знижує можливість мозкового удару на 13% в порівнянні з тими, хто вживає менше цього мінералу», – відзначають наукові фахівці.

Насіння гарбуза – в списку кращих джерел магнію.

Фрукти і овочі. Свіжі рослинні продукти дієво запобігають виникненню удару: його ризик знижується на 13%. Збільшення щоденної порції фруктів і овочів підсилює захисний ефект. Так, додаткові 200 грамів фруктів скорочують ризик вже на 32%.

Чай. Китайські вчені називають його найкращим напоєм для запобігання інсульту. Встановлено: регулярне вживання чаю знижує ймовірність патології на 39%. Якщо людина завжди вважає за краще чай як напій, його шанси постраждати стають нижче вже на 60%.

Читайте також:  9 продуктів, які онкологи радять їсти кожен день

Оливкова олія. Французькі дослідники-неврологи заявили: цей продукт є одним з кращих для запобігання мозкового удару у людей старше 65 років – завдяки олії його ризик знижується на 41%.

Соя. Згідно з дослідженням, проведеним в Японії, чим частіше соя з’являється в раціоні харчування, тим краще захист від смертельно небезпечного порушення мозкового кровообігу. Люди, які постійно їдять даний продукт, демонструють на 77% нижчий ризик інсульту, ніж ті, хто не вживає.

Шоколад. Мета-аналіз вчених Кембриджського університету показав, що какао і темний шоколад знижують можливість виникнення інсульту на 29%. Фахівцями з Німеччини було виявлено, що щоденні 6 г шоколаду покращують захищеність мозку від небезпечного стану на 39%.

Читайте також:  Названо 5 найпоширеніших помилок людей, які погано сплять

Кава. Корейськими фахівцями було показано, що вживання чотирьох або більше чашок кави в день скорочує загальний ризик інсульту на 17%.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News