Робота фінських дослідників показала: споживання яєць, м’яса та інших продуктів з холіном пов’язане зі зменшенням ризику розвитку деменції і поліпшенням когнітивних функцій у чоловіків.

Наукові фахівці з Університету Східної Фінляндії знайшли свідчення того, що активне споживання холіну в раціоні чоловіків співвідноситься з більш високими показниками роботи пам’яті і мовних функцій, – загалом зі зниженим ризиком деменції. У чоловіків з високим споживанням холіну ймовірність деменції виявилася на 28% нижче, в порівнянні з чоловіками з дуже низьким споживанням цієї речовини. Основними джерелами холіну в чоловічому харчуванні були яйця і м’ясо.

В рамках даного проекту протягом більше 20 років вчені аналізували дані про 2500 фінських чоловіків у віці від 42 до 60 років. Через кілька років після початку дослідження 500 чоловіків пройшли тести, що виявляють рівень їх пам’яті і мислення. За весь дослідницький період деменція розвинулася у 337 чоловіків.

Холін, званий також вітаміном B4, бере участь в синтезі найважливішого нейромедіатора ацетилхоліну. Кілька досліджень, що проводилися у минулі роки, вказували на здатність холіну захищати центральну нервову систему від зниження когнітивних функцій і розвитку хвороби Альцгеймера. У дослідженні фінських вчених чоловіки з найвищим рівнем споживання холіну в раціоні перевершили чоловіків у когнітивних тестах і продемонстрували найкращу здатність зберігати без серйозних втрат якість своїх розумових процесів з віком.

На думку дослідників, нові дані можуть зіграти важливу роль у профілактиці деменції.

Джерело: МедікФорум