Вживання цих фруктів захищає від загострень артриту, відзначають британські фахівці. Їх думку опублікувало видання Daily Express.

Артрит – це захворювання запального характеру, що виникає в зв’язку зі збоєм в роботі імунної системи (ревматоїдний артрит), або в зв’язку з перенесеною інфекцією – сечостатевою, кишковою (реактивний артрит). Фахівці розповіли, що пацієнтам з артритом корисно вживати в їжу такі фрукти.

Червоні яблука. Саме червоні яблука багаті антиоксидантом кверцетин, що бере участь у виробництві колагену-білка, необхідного для хорошого стану шкіри, суглобових хрящів і зв’язок. Також колаген грає роль “амортизатора” в суглобах, дозволяючи їм витримувати удари і тиск. Кверцетин міститься в яблучній шкірці – чим насиченіший її колір, тим більше цього елемента в яблуці.

Авокадо. Його включення в раціон, за словами вчених, помітно послаблюють симптоми артриту – авокадо підвищує вміст колагену в тканинах, знімає запалення. Для профілактики і лікування артритів та артрозів фахівці рекомендують щодня з’їдати мінімум чверть одного авокадо.

Кавун. Завдяки тому, що кавун на 90% складається з води, він ефективний як сечогінний засіб і активізує виведення з організму шкідливих і небажаних компонентів. Каротиноїди і флавоноїди, які входять до складу кавуна, мають потужні протизапальні властивості. Кавун рекомендується лікарями при таких захворюваннях, як артрит і атеросклероз.

Вишня. Вченими було виявлено, що вживання вишневого соку двічі на день протягом трьох тижнів значно зменшує вогнища запалення у пацієнтів з артритом. Вишня насичена потужними антиоксидантами антоціанами – вони мають протизапальні властивості і ефективні для боротьби з болем,

Полуниця. Експериментально було виявлено, що жінки, які з’їдали більше 16 полуниць на тиждень, мали низький рівень С-реактивного білка, який є маркером запалення і підвищується у зв’язку з загостренням артриту і серцево-судинних захворювань.

Ананас. Його м’якоть містить ензим бромелайн, який має властивість зменшувати біль в суглобах. Також в ананасі багато вітаміну С, що сприяє синтезу колагену. Щоб вживання ананаса було ефективним, експерти радять з’їдати його два рази в тиждень по 150-200 грамів.

Джерело: МедікФорум