Вчені з Кембріджського університету опублікували в науково-медичному журналі «Ланцет» дані свого дослідження про вплив алкоголю на тривалість людського життя. Вони визначили «алкогольний ліміт», перевищення якого загрожує скороченням прожитих на світі років.

Команда дослідників проаналізувала стан здоров’я і рівень споживання алкоголю у понад 600 тисяч чоловік з 19 держав. Згідно з їх розрахунками, гранично допустима кількість алкоголю в тиждень становить 14 «дрінків» на тиждень для жінок і для чоловіків. 14 «дрінків» – це 14 стопок горілки по 25 мл, 6 горняток пива 560 мл, 6 келихів вина по 175 мл.

У той же час дослідження показало, що тривалість життя починає зменшуватися, якщо людина регулярно вживає не 14, як було зазначено вище, а тільки 5 «дрінків» в тиждень. І чим вище кількість випитого понад цього порогу, тим більше той термін, на який коротшає життя. Так, у тих, хто регулярно п’є 15 «дрінків» в тиждень, життя скорочується на 1-2 роки, у тих, хто випиває 18 – вже на 5 років.

Вченими було зроблено застереження. За їх словами, не можна вживати алкоголь щодня, між епізодами узливань повинні проходити 1-2 дні. Крім того, вони категорично не рекомендують випивати всю дозу алкоголю одразу, це слід робити невеликими порціями (наприклад, протягом вечора).

Коментуючи дані британських дослідників, нейробіолог Рауль Гайнетдинов зазначив, що дослідження демонстрували здатність алкоголю в малих дозах стимулювати передачу імпульсів між нервовими клітинами головного мозку, таким чином підвищуючи когнітивні здібності. Але такий ефект давало тільки вживання суворо легких доз – будь-яке перевищення відразу ж припиняло позитивний вплив спиртного.