Більше води! Цю пораду ми чуємо з дня у день. Багато хто віддає перевагу слідувати їй, за умови, що вода буде «ігристою» — з додаванням газу. Не всі, правда, вважають, що це корисно. Які поширені повір’я переслідують газовану воду, і чи варто приймати їх всерйоз?

Міф 1: Газована вода втамовує спрагу гірше простої води

Факт: Газована вода все одно вода, та доданий до неї вуглекислий газ не заважає вашому організму засвоювати H2O, говорить професор Університету Південної Кароліни Сьюзан Йерджин. Дослідження також підтверджують, що газована вода відшкодовує втрачену спортсменами рідина в точності, як і звичайна.

Читайте також:  Кому не слід пити чай із лимоном?
Міф 2: Газована вода шкодить зубам і кісткам

Факт: Вугільна кислота, що утворюється при розчиненні вуглекислого газу у воді, може шкодити зубній емалі при великій концентрації. Але не поспішайте засмучуватися і відмовлятися від газованої води повністю: якщо ви не п’єте її літрами і не додаєте в неї кислотний фруктовий сік або цукор, вашій посмішці нічого не загрожує, говорить Тімоті Чейз, дантист з Нью-Йорка. А в дослідженні, присвяченому впливу газованої води на зниження щільності кісткової тканини у жінок, зв’язку між двома виявлено не було.

Міф 3: Газована вода шкодить талії

Факт: Є частка правди в тому, що всі ці грайливі бульбашки можуть призвести до здуття — але в підсумку цифри на вагах вас порадують. Якщо коротко: дослідники з’ясували, що газована вода викликає більш сильне почуття насичення, ніж проста, особливо на порожній шлунок, а значить, ваш ризик переїсти значно знижується. Головне-уникати штучних підсолоджувачів, щоб не зірватися після на щось солодке.

Читайте також:  П'ять ефективних способів захиститися від раку кишківника
Міф 4: Газована вода викликає печію

Факт: Вчені розвінчали поширене повір’я, що шипуча вода може викликати кислотний рефлюкс. При цьому варто відзначити, що при схильності до печії варто дотримуватися звичайної води, особливо після прийомів їжі. Дані дослідження показують, що бульбашки можуть провокувати наявний рефлюкс через свою здатність розслабляти нижній сфінктер стравоходу, внаслідок чого кислоті простіше в нього проникнути, каже Меліна Ямполіс, автор дієти Doctor on Demand.