Австралійські вчені розібралися з тим, що саме викликає пологи. Їх відкриття може бути покладено в основу створення ліків, здатних знизити ризик передчасних пологів до мінімуму.

Дослідники з Університету Мельбурна виявили в організмі жінки, що знаходиться на терміні в 40 тижнів, специфічний білок, який є, на їх думку, спусковим гачком для початку пологів. Цей білок виділяється організмом, щоб дати команду матці скорочуватися. Таким чином, наука отримала відповіді на питання, яке мучило її вже давно – який саме біологічний механізм викликає пологи після 40 тижнів вагітності.
 
Правда, австралійські учені не знають, яким чином працює цей “таймер”, і як на його основі можна більш точно передбачати час пологів. Але зате тепер відомо, що коли настає слушний час, організм випускає цей білок для початку родового процесу. І дане відкриття може бути покладено в основу створення ліків для стимуляції пологів у жінок із зайвою вагою або ожирінням, а також для запобігання передчасних пологів.
 

“Ми десятки років намагалися зрозуміти, що саме починає пологи, – говорить автор дослідження професор Шаун Бреннеке. – І ось перед нами нарешті знаходиться перше чітке пояснення. Виявилося, що пологи викликаються не гормональними змінами, про що ми підозрювали раніше, а от цим самим “вимикачем” у вигляді білка. Наше дослідження було спрямоване, в тому числі, і на пошук альтернативи небезпечних кесаревих розтинів, які доводиться проводити у жінок із зайвою вагою і ожирінням “.

 
В організмі таких жінок виробляється недостатня кількість цього білка, який необхідний для початку пологів. Саме тому, як вважають дослідники, подібні жінки погано відповідають на всі наявні у науки способи штучної стимуляції пологів.

Читайте також:  Проблеми з кишечником, ризик тромбів та інфарктів: небезпечні наслідки відмови від сніданку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВИ УСПІШНОЇ ВАГІТНОСТІ

УЧЕНІ ПЕРЕГЛЯНУЛИ ТЕРМІН ЗДОРОВИХ ПОЛОГІВ

ПЕРЕДЧАСНІ ПОЛОГИ