Чоловікам потрібно якомога рідше вживати солодощі, газовані напої та сосиски. Нове дослідження показало, що вони збільшують ризик раку кишечника.

Різного роду солодощі на кшталт печива чи еклерів, газовані напої, сосиски, сардельки, салямі і навіть ковбаса підвищують ризик розвитку раку кишечника у чоловіків.

Мова про так звані надперероблені продукти харчування, до категорії яких також включаються супи швидкого приготування, солодкі та солоні упаковані закуски. Американські дослідники вивчили дані трьох довгострокових спостережень, у яких взяли участь майже 46 000 чоловіків та 160 000 жінок.

За учасниками досліджень спостерігали протягом 28 років, і за цей період виявлено 3216 випадків пухлин кишечника. Дослідники з Університету Тафтса в Бостоні оцінювали харчування учасників за рахунок спеціальних запитань, які заповнювали кожні чотири роки.

Виявилося, що чоловіки, які вживали максимальну кількість надперероблених продуктів, на 29% частіше захворювали на рак кишечника, порівняно з тими, хто їв найменше. При цьому серед жінок такого зв’язку не було виявлено.

Однак, коли дослідники вивчили підгрупи продуктів, що зазнали глибокої переробки, було встановлено, що при вживанні максимальної кількості готових страв ризик раку кишечника у жінок був на 17% вищим, ніж при мінімальному вживанні.