Одним з найпоширеніших видів обробки стін є вінілові шпалери на паперовій основі. Складаються вони з двох шарів – внутрішнього (папір) і зовнішнього (полівінілхлорид), який захищає паперову поверхню від вигорання, впливу вологості і механічного пошкодження. Вінілові шпалери на паперовій основі міцні і різноманітні по дизайну, що робить їх досить популярним видом серед інших вінілових оздоблювальних матеріалів.

Технологія виготовлення

Процес виробництва вінілового паперового матеріалу має на увазі нанесення декількох шарів вінілу на попередньо оброблену спеціальними засобами поверхню паперу, що робить такий вид досить міцним. Нанесення вінілу здійснюється спеціальними принтерами, що забезпечують оригінальний малюнок, а для додання вініловим шпалерам вишуканого блиску на поверхню можуть бути нанесені блискітки золотого або срібного відтінку. Далі паперовий матеріал покривається шаром захисного лаку, а після цього обробляється спеціальними просоченнями, що дозволяють протирати і чистити вініл з застосуванням миючих засобів.

Переваги та недоліки

До основних переваг відносяться:

  • ціна;
  • різноманітність колірних гам і фактур;
  • міцність;
  • довговічність;
  • можливість очищення за допомогою миючих засобів;
  • добре переносять вплив сонячних променів, температури і вологи.

Крім того, при виробництві вінілових шпалер з паперовою основою на внутрішню поверхню оздоблювального матеріалу наносяться спеціальні засоби, що захищають від виникнення цвілі і грибка, що позитивно позначається на здоров’ї споживача, не викликаючи алергії та подразнення слизових оболонок.

Однак, незважаючи на чималий список достоїнств, вінілові паперові шпалери мають і свої недоліки. Наприклад, на відміну від вінілових шпалер на флізеліновій основі папір менш міцний і в процесі обклеювання стін вбирає в себе достатню кількість клею, що може позначитися на міцності полотна під час процесу обклеювання – папір може згинатися, м’ятися або рватися. Тому клеїти полотно з паперовою основою дещо складніше, ніж з флізеліновою.

Більш істотним недоліком є те, що такий вид обробки «не дихає», тому його не рекомендується використовувати для ремонту дитячим кімнат і спалень. Знаючи про цей недолік, багато покупців питанням, чи не шкідливий такий спосіб обробки для здоров’я чи варто вибрати звичайні паперові шпалери?

Чи шкідливі вінілові шпалери?

При виборі оздоблювального матеріалу для своєї квартири багатьох споживачів бентежить верхній шар матеріалу, що складається з полівінілхлориду. Полівінілхлорид – це хімічна сполука, а, як відомо, будь-яка хімія може принести непоправної шкоди здоров’ю людини. Чи насправді вінілові шпалери приносять шкоду організму людини або варто відмовитися від такого виду обробки?

Полівінілхлорид, що входить до складу вінілових шпалер, не пропускає вологу, що зумовлює таку властивість вінілового матеріалу, як водонепроникність. Завдяки цій здатності з’явилася можливість легкого залицяння за кімнатної обробкою – шпалери можна мити і не боятися за їх стан.

Але з іншого боку, вініл не пропускає і частинки повітря, тому на стіні під шпалерним полотном може утворюватися цвіль і грибок. Крім того, дешеві варіанти вінілових шпалер, вироблених в Китаї не ліцензійним способом, можуть випаровувати такі шкідливі і небезпечні для здоров’я людини речовини, як формальдегід.

Щоб уникнути шкідливого впливу від вінілу варто лише вибирати більш дорогі аналоги вінілового оздоблювального матеріалу, які просочуються спеціальними засобами від грибка і цвілі. Не варто економити і купувати дешеві китайські підробки, які можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю.

В магазинах компанії «Галерея обоев» представлені вінілові шпалери з колекцій європейських, українських та світових виробників, стійкі до високої температури і до вологого прибирання з використанням миючих засобів. Детальніше читайте тут.

Поклейка

Перед тим як приступати до безпосереднього обклеювання стін їх слід підготувати:

  1. Видалити залишки старого матеріалу. Якщо виникають проблеми з очищенням стін від попередніх шпалер, рекомендується змочити їх губкою і зішкребти залишки за допомогою шпателя.
  2. Вирівняти поверхню стіни і видалити всі нерівності. Вважається, що на відміну від паперових шпалер вініловий матеріал не просвічує, тому в результаті ремонту не буде видно нерівномірний колір поверхні стіни. Рекомендується не покладатися на цю думку, А привести стіну до одного відтінку, щоб в кінцевому підсумку не довелося переклеювати.
  3. Для кращого зчеплення шпалерного матеріалу з поверхнею стіну слід обробити тонким шаром грунтовки або клею, що застосовується для обклеювання. У разі використання клею, його консистенція повинна бути густіше, ніж для поклейки. Клеїти шпалери можна тільки після повного висихання шару грунтовки.

Після того як поверхня стіни була підготовлена слід підготувати шпалери і розвести клей. Який клей вибрати для паперових вінілових шпалер підкаже маркування на полотні. У більшості випадків для поклейки вінілових шпалер застосовуються спеціальні склади, створені для цього матеріалу.

Шпалери нарізаються на шматки необхідної довжини з урахуванням надбавки на припуск (плюс 7 – 10 см до висоти приміщення). Якщо шпалери мають малюнок, не варто забувати про його суміщення на місцях стиків.

Вініл, виготовлений на паперовій основі, має властивість розтягуватися при намоканні і стягуватися при висиханні, тому при вирівнюванні полотна не варто його сильно тягнути і деформувати.

За допомогою валика або м’якої губки акуратними розгладжуючими рухами видаляються бульбашки повітря, що залишилися під полотном. Рухи повинні йти від центру полотна до його країв. Видавлені надлишки клею видаляються м’яким шматком тканини або шпателем.