Співробітники Університету Корнелла провели дослідження, яке підтвердило гіпотезу, яка вже висувалася раніше про те, що впродовж тижня у людини може неодноразово коливатися вага. Вчені не просто встановили, що так дійсно відбувається, але й заявили, що подібні коливання ваги протягом тижня є нормою.
 
Всі добровольці, які брали участь в експерименті, у віці 25-62 років, були поділені на три групи за такими критеріями: учасники мають стабільну вагу, учасники, що набирають вагу і худнуть. За кожною з цих груп вченими були відзначені специфічні особливості.
 
Так, наприклад, найбільш явні системні зміни у вазі продемонстрували учасники, які худнуть. Ці люди вели боротьбу із зайвою вагою, і впродовж робочого тижня досить ефективно контролювали своє харчування. Однак у вихідні навіть вони дозволяли собі розслабитися. У підсумку група людей, яка худне мала найвищі показники по втраті зайвих кілограмів в останній день робочого тижня – у п’ятницю. При цьому до неділі у них знову відбувався стрибок ваги, а в понеділок вага вже мала найбільший показник, який потім починав знижуватися аж до вихідних. Показово, що втрата ваги в цій групі була швидкою. «Найбільша кількість набраних кілограмів у 59 відсотків тих, що худнуть спостерігалося в понеділок і в неділю, а мінімальна кількість в 60 відсотках випадків – у суботу та п’ятницю», – прокоментували цей процес фахівці.
 
Що стосується набираючих вагу учасників, їх схема коливання ваги не була достатньо чіткою. Ці добровольці також мали схильність до збільшення споживаних калорій у вихідні дні. Однак у цій групі вони вже не розтрачувалися згодом так швидко, як у тих учасників , що худнуть. Тому медики дійшли висновку, що питання набраної ваги в кілограмах за вихідні дні не важливе. Набагато більш значно, на скільки кілограмів людина здатна зменшити свою вагу за робочий тиждень. Якщо вона втрачає стільки ж, скільки з’їдає, або більше – проблема повноти їй не загрожує.
 
Експерти стверджують, що коливання у вазі протягом тижня слід приймати за норму, так як у вихідні дні у людей апріорі більше часу на походи по ресторанах, на вживання різних продуктів. Фахівці впевнені, більшості людей існувати без таких слабкостей вкрай складно, і вони необхідні навіть тим, хто скидає вагу.

Читайте також:  Сексологи дозволили іноді ненавидіти свого партнера

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧИМОСЯ ХУДНУТИ В БУДНІ І ВИХІДНІ

ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ