Гінекологи Марія Селіхова і Олена Новікова розповіли про проблеми зі здоров’ям, з якими часто стикаються жінки після народження дітей. Згідно з їх твердженням, материнство здатне дуже сильно змінювати зовнішній вигляд.

Випадання волосся

Селіхова повідомила, що волосся у жінок після народження малюка часто починають випадати. Це трапляється в результаті змін в гормональному фоні. Він здатний відновлюватися протягом року. Якщо волосся продовжують випадати, то необхідно пройти консультацію трихолога і здати аналізи. Краще не займатися самолікуванням і не вживати біологічно активні добавки, оскільки при надлишку елементів організму можна нашкодити.

Поява пігментних плям

Вони виникають в результаті активного функціонування надниркових залоз жінки і дитини, що виділяють в кров матері гормони. Пігментними плямами можуть бути усіяні статеві губи, область ареоли, середня лінія живота, пахвові западини, обличчя. Вони можуть пройти самі по собі через 6-7 місяців після народження дитини. Гінеколог рекомендує після пологів відвідати косметолога.

Розтяжка

Наслідком вагітності можуть бути розтяжки. Вони виникають в результаті недостатньої еластичності шкіри, збільшення живота і набору ваги, повідомила Селіхова. Щоб уникнути виникнення розтяжок, необхідно регулярно доглядати за шкірою з початку вагітності. Рекомендується збагатити раціон білковими продуктами. Також з розтяжками допоможе впоратися апаратна косметологія.

Зайва вага і зміни у фігурі

Гінеколог Олена Новікова зазначила, що при вагітності дівчата найчастіше набирають вагу. У нормі це приблизно 9-14 кг, проте все індивідуально. Після пологів жінка втрачає приблизно 10 кг: це дитина, води, плацента, збільшена матка, йдуть набряки, що з’являються перед пологами. Наявність зайвої ваги і животика є нормальним. Після пологів тіло повинно відпочити і відновитися. Згодом вага коригується завдяки харчуванню і спорту.

Інтимна зона і жіноче здоров’я

Після народження дитини жінки можуть відчувати проблеми з сексуальним життям. За словами гінекологів, це пов’язано з емоціями. Мати весь час зайнята доглядом за дитиною, тому не може насолоджуватися інтимом. Також при годуванні груддю відбувається зміна менструального циклу. Зокрема, місячних може не бути, однак це не привід відмовлятися від використання контрацептивів. Якщо після пологів виникають хворобливі відчуття під час сексу, то рекомендується звернутися до лікаря.

Зміни форми і об’єму грудей

Після народження дитини і під час лактації груди збільшується. Також змінюється форма бюста-він може “обвисати”. Якщо жінці не подобається форма або об’єм грудей, то можна скористатися послугами пластичного хірурга. При цьому не потрібно відмовлятися від годування. Малюк потребує грудному молоці. Також при годуванні можна зменшити ризик розвитку раку грудей, повідомила Новікова.