Чи належите ви до тих щасливчиків, які люблять ходити до зубного лікаря? Якщо ні, то нас більшість! Вважається цілком нормальним трястися від страху перед подібними зустрічами, навіть якщо це звичайна чистка зубів. Але чому? Та все тому, що, як правило, ми йдемо до дантиста вже тоді, коли розуміємо, що з нашими зубами точно щось не так. Давайте разом розглянемо причини, які можуть викликати зубний біль.

Причини зубного болю можуть бути досить різноманітні, незважаючи на те, що ми звикли у всьому звинувачувати карієс. У якомусь роді це глибока помилка. Адже за фактом больові відчуття в ротовій порожнині можуть бути спровоковані різними інфекціями, проблемами в гайморових пазухах або запальними процесами в яснах. Ми розглянемо причини, які можуть викликати зубний біль. Деякі з них можуть бути дуже несподіваними.

1. Інтенсивне фізичне навантаження

Вчені не полінувалися досліджувати дану тему, і в результаті ми отримали наступне твердження, опубліковане в Скандинавському журналі Медицини і Науки в Спорті. Виявляється, у витривалих спортсменів ризик отримати патологічну стертість зубів у вигляді каріозних порожнин і зносу емалі вище. Це пояснюється посиленим диханням, через яке кількість слини в роті зменшується, і зуби піддаються більшому руйнування бактеріями.

2. Скреготіння зубами уві сні

Це явище, коли люди скриплять зубами уві сні або міцно їх стискають, відоме також під назвою бруксизм. Цей процес можна контролювати, але в результаті подібних непорозумінь зуби стають більш чутливими. Це також може стати причиною головних болів, болів у щелепах, шиї і вухах.

3. Осідання ясен

Цей процес пов’язаний з відокремленням ясен від зубів, що є досить частим явищем у стоматологічній практиці. Внаслідок осідання ми відчуваємо неприємний біль, який пов’язаний з оголенням зубів біля ясен і їх надмірною чутливістю.

4. Абсцес зуба

Абсцес зуба характеризується скупченням гною в кишенях. Основна причина утворення гнійних кишень – наявність бактеріальної інфекції. Сильний і постійний пульсуючий біль, чутливість до холодного та гарячого, і надмірна чутливість під час жування їжі говорять про те, що процес захворювання запущений. До більш серйозних симптомів відносяться жар, збільшення лімфовузлів і набрякання щоки.

5. Розлади скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС)

Захворювання СНЩС може стати причиною болю в жувальних м’язах і суглобах. Ознаками даного розладу будуть хворобливі відчуття в щелепах і чутливість при жуванні, болі у вухах і суглобах.

6. Проблеми в носових пазухах

Гайморит або синусит може провокувати зубний біль, що особливо стосується верхніх зубів, які знаходяться ближче до пазухи. Дуже часто такий біль говорить про наявність запальних процесів саме в гайморових пазухах. Звичайно ж, коли болять зуби, потрібно йти до стоматолога. Провівши обстеження, він виявить реальну причину, і при необхідності направить вас до іншого фахівця.

7. Недавній візит до дантиста або ортодонта

Після відвідування зубного лікаря, ми природним чином сподіваємося на поліпшення стану і стихання болю. З болем, на жаль, це не завжди так. Адже будь-які маніпуляції з зубом — це хоч і контрольована, але все ж травма. Тому залишаючи стоматологічний кабінет, ми можемо ще якийсь час відчувати біль.

8. Наявність інфекції в яснах

Часто пародонтальне захворювання супроводжується чутливістю зубів, осіданням ясен, набряками або почервонінням ясен, кровоточивістю, а також больовими відчуттями під час жування і неприємним запахом з рота. Як правило, достатньо комплексного лікування ясен, щоб перестали боліти зуби.

9. Стискання зубів

Стискання зубів (ще одна з форм бруксизму) може призвести до тих же симптомів, що і скрегіт зубами. При частому напруженому стисканню щелеп можуть спостерігатися головні болі, болі у вухах, болючість м’язів і чутливість зубів.

Якою б не була причина, ви повинні піклуватися про своїх зубах! B при перших хворобливих відчуттях негайно звертатися за допомогою до фахівця.

Джерело: HeadInsider