Деякі купують цей продукт своїм дітям, а інші обходять його стороною. З ним було пов’язано чимало скандальних історій, коли незалежні дослідження виявляли абсолютну невідповідність реального складу з переліком інгредієнтів зазначеним на упаковці. Але, тим не менш, яскрава обгортка і солодкий смак, невелика вартість і доступність цього товару приваблюють багатьох. Що ж це?

Глазуровані сирки

Згідно з рецептурою, до складу сирного продукту входять сир, цукор, рослинний жир і пальмова олія, модифікований крохмаль та гуарова камедь, альгінат натрію і ваніль, лецитин і ароматизатори. Глазур проводиться з какао-порошку.

Найбільше в ньому дешевих рослинних жирів (27%) і цукру (24%). Калорійність 50-грамовой порції становить 198 ккал. Начинками для сирків служить шоколадна стружка, згущене молоко або фрукторо-ягідні наповнювачі. Виробництво такого продукту дуже маловитратне. Він досить затребуваний у споживачів із середнім рівнем достатку. За межами колишнього СРСР його аналогів не випускають ні в Європі, ні в Азії.

Скандали навколо сирків

Зовсім нещодавно вибухнув скандал, коли Загальноросійською асоціаціацією генетичної безпеки була проведена незалежна перевірка складів сиркового продукту від різних виробників. Виявилося, що в 11 сирках з 12 було виявлено небезпечну невідповідність харчовим нормам і написам на упаковці. В одному із зразків був виявлений золотистий стафілокок.

Які ж проблеми були розкриті? Може бути вони настільки незначні, що про них не варто й говорити? Судіть самі.

  • У 11-ти примірниках було виявлено перевищення вмісту дріжджів до 1000 (тисячі) разів. Вживання такого складу загрожує серйозним дисбактеріозом і інтоксикацією організму. До розладу ШКТ варто додати ослаблення імунної системи і порушення обміну речовин.
  • В половині зразків була виявлена кишкова паличка E. Coli. Поселяючись в організмі, вона сприяє накопиченню в ньому токсинів, ускладнює роботу нирок і печінки. Для дітей вона особливо небезпечна.
  • У 4 з 12 проб були виявлені гриби цвілі. Разом з ними в організм можуть потрапити небезпечні токсини, порушивши роботу життєво важливих органів.
  • Золотистий стафілокок, знайдений в одній з проб, що викликає тотальне ослаблення імунітету, блювоту і пронос, гнійні інфекції та фурункульоз.

Вчені вважають, що причиною виявлених невідповідностей є недбале ставлення виробників до санітарним вимог. Також до цього могло привести використання прострочених інгредієнтів. А небезпечна кишкова паличка могла потрапити в продукт тільки в результаті того, що особи, задіяні в виробництві, не миють руки після справляння природних потреб в туалеті. Більше додати до сказаного нічого.