Деякі купують цей продукт своїм дітям, а інші обходять його стороною. З ним було пов’язано чимало скандальних історій, коли незалежні дослідження виявляли абсолютну невідповідність реального складу з переліком інгредієнтів зазначеним на упаковці. Але, тим не менш, яскрава обгортка і солодкий смак, невелика вартість і доступність цього товару приваблюють багатьох. Що ж це?

Глазуровані сирки

Згідно з рецептурою, до складу сирного продукту входять сир, цукор, рослинний жир і пальмова олія, модифікований крохмаль та гуарова камедь, альгінат натрію і ваніль, лецитин і ароматизатори. Глазур проводиться з какао-порошку.

Найбільше в ньому дешевих рослинних жирів (27%) і цукру (24%). Калорійність 50-грамовой порції становить 198 ккал. Начинками для сирків служить шоколадна стружка, згущене молоко або фрукторо-ягідні наповнювачі. Виробництво такого продукту дуже маловитратне. Він досить затребуваний у споживачів із середнім рівнем достатку. За межами колишнього СРСР його аналогів не випускають ні в Європі, ні в Азії.

Читайте також:  Про користь вітаміну B12 для здоров'я очей розповіли вчені
Скандали навколо сирків

Зовсім нещодавно вибухнув скандал, коли Загальноросійською асоціаціацією генетичної безпеки була проведена незалежна перевірка складів сиркового продукту від різних виробників. Виявилося, що в 11 сирках з 12 було виявлено небезпечну невідповідність харчовим нормам і написам на упаковці. В одному із зразків був виявлений золотистий стафілокок.

Які ж проблеми були розкриті? Може бути вони настільки незначні, що про них не варто й говорити? Судіть самі.

  • У 11-ти примірниках було виявлено перевищення вмісту дріжджів до 1000 (тисячі) разів. Вживання такого складу загрожує серйозним дисбактеріозом і інтоксикацією організму. До розладу ШКТ варто додати ослаблення імунної системи і порушення обміну речовин.
  • В половині зразків була виявлена кишкова паличка E. Coli. Поселяючись в організмі, вона сприяє накопиченню в ньому токсинів, ускладнює роботу нирок і печінки. Для дітей вона особливо небезпечна.
  • У 4 з 12 проб були виявлені гриби цвілі. Разом з ними в організм можуть потрапити небезпечні токсини, порушивши роботу життєво важливих органів.
  • Золотистий стафілокок, знайдений в одній з проб, що викликає тотальне ослаблення імунітету, блювоту і пронос, гнійні інфекції та фурункульоз.
Читайте також:  Вживання часнику: яку користь це може принести здоров'ю

Вчені вважають, що причиною виявлених невідповідностей є недбале ставлення виробників до санітарним вимог. Також до цього могло привести використання прострочених інгредієнтів. А небезпечна кишкова паличка могла потрапити в продукт тільки в результаті того, що особи, задіяні в виробництві, не миють руки після справляння природних потреб в туалеті. Більше додати до сказаного нічого.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News