7,4% госпіталізацій пацієнтів з хворими нирками пов’язані із зростанням середньої температури на нашій планеті. Такі результати дослідження, проведеного в Бразилії.

У період з 2000 по 2015 рік 7,4% всіх госпіталізацій в Бразилії, пов’язаних із захворюваннями нирок, були викликані змінами клімату і глобальним потеплінням. А це становить понад 202 000 пацієнтів.

Такі результати дослідження вчених з Університету Монаша, які були опубліковані в журналі The Lancet Regional Health – Americas. Тут вперше оцінюється кількісний ризик і пов’язаний з ним тягар госпіталізацій ниркових пацієнтів у зв’язку із зростанням середньої температури.

У дослідженні застосовувалися щоденні дані про госпіталізації з 1 816 міст Бразилії. Воно опубліковане якраз в той час, коли світ знову зосередив свою увагу на вплив процесів зміни клімату на конференції G20 в Глазго.

Читайте також:  Дієтологи перерахували звички, які сприяють схудненню

Ще в 2017 році стаття в The Lancet оголосила ниркові захворювання глобальною проблемою для світової охорони здоров’я.

Майже 2,6 млн смертей в тому самому році на планеті були пов’язані з порушенням функції нирок. Причому частота смертей від ниркових захворювань збільшилася на 26,6%, в порівнянні з десятьма роками раніше.

І нове дослідження показує, що саме температура на нашій планеті є однією з основних причин. Зв’язок між температурою і хворобами нирок була найбільш вираженою при екстремально високих періодах спеки, але і протягом одного-двох днів після таких періодів цей зв’язок все ще зберігалася.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News