Людству загрожує ціла хвиля помилкових медичних клінічних досліджень, через які життя тисяч людей піддаються ризику. Експерти виявили, що кожне п’яте опубліковане щорічно дослідження містить або штучно надумані результати, або прямий плагіат.

Кілька десятків років тому в British Journal Of Obstetrics було опубліковано дослідження, в якому акушер з St George’s Hospital Medical School в Лондоні справив справжнє диво.

Він успішно витягнув ембріон у жінки, яка страждала від ектопічної (позаматкової) вагітності, а потім імплантував його в матку. І згодом на світ з’явився здоровий малюк.

Це стало справжньою сенсацією, і у багатьох жінок з ектопічною вагітністю з’явилася Надія. Правда, незабаром після публікації цього дослідження в 1995 році з журналом зв’язалися інші співробітники того ж медичного центру і повідомили, що вся ця історія повністю сфабрикована.

Читайте також:  Дієта з високим вмістом спецій може сприяти зниженню тиску: результати дослідження

Розслідування показало, що хірург-акушер просто змінив комп’ютерні записи і змішав між собою інформацію по померлій жінці і ще одній, яка перенесла викидень (об’єднав дві пацієнтки в одну) для того, щоб створити додаткову повністю вигадану пацієнтку.

Цього хірурга згодом визнали винним у грубому порушенні професійних стандартів і позбавили ліцензії. Дана історія зовсім не є чимось винятковим. Група вельми авторитетних експертів днями опублікувала свої розрахунки, які показують, що кожна п’ята (!) з 2 млн щорічно публікованих клінічних досліджень містить або плагіат, або дані по ніколи не існуючим пацієнтам, або результати випробувань, які не проводилися.

Читайте також:  Пестициди можуть призвести до страшних наслідків для нирок

Причому дана проблема дуже добре відома в наукових колах, але її все ще не можуть сприйняти всерйоз. На думку експертів, існує тільки один спосіб перешкодити розвитку цієї тенденції-необхідно переглянути всі опубліковані дослідження, щодо яких є дані про те, що це фейк, і зняти їх з публікації, якщо не буде доведено зворотного, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News