Холодне повітря, висока вологість, зміни атмосферного тиску, перепади погоди – все це може призвести до загострення деяких хронічних хвороб і погіршення стану.

Метеозалежність це зовсім не міф, якщо мова йде про людей з хронічними захворюваннями. Лікарі розповіли журналу Healthy, що в зимовий період особливо небезпечні астма, артрит і серцеві хвороби, так як вони часто загострюються в холодну пору року.

Хворим артритом лікарі радять тепліше одягатися, більше рухатися і не забувати про лікування. Взимку для суглобів не надто гарний час – зменшується рухова активність, а кількість бактерій і вірусів в повітрі зростає. Ці фактори, разом з холодом, негативно позначаються на стані суглобів.

Читайте також:  Стоматолог розповіла, як заощадити на лікуванні зубів

Різкий перепад температури може загрожувати бронхоспазмом хворим на астму. У сильні морози лікарі рекомендують взагалі не виходити з дому, а якщо це дуже потрібно зробити, то бажано деякий час провести в під’їзді біля виходу, щоб адаптуватися. Особливо обережними варто бути астматикам, у яких вже раніше виникала реакція на холодну погоду, наприклад, хрипи або задишка.

При низькій температурі зростає артеріальний тиск, що загрожує здоров’ю людей із захворюваннями серцево-судинної системи. Лікарі радять відмовитися від спиртного, не старатися з фізичними навантаженнями, приймати ліки і стежити за своїм станом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News