Багато людей змушені приймати ліки, іноді постійно. Як показують дослідження, близько 70% дорослих людей приймають як мінімум 1 препарат постійно. При цьому багато роблять помилки, які відображаються на фінансах, на ефективності ліків і можуть навіть бути небезпечними для здоров’я.

Які ж основні помилки при прийомі ліків?

Відповідь на це питання дали експерти ВООЗ:

Змішування ліків з їжею або напоями. Завжди дуже уважно читайте інструкцію. Там вказано, чи можна приймати ліки разом з їжею, або ж ні. Також запам’ятайте, що ні в якому разі не можна змішувати ліки з алкоголем.

Надто дорогі ліки. Люди платять за бренди. Це ще одна популярна помилка – часто люди переплачують за відому марку, хоча могли б купити в аптеці аналогічний за ефективністю препарат в 2-3 рази дешевше. Тому завжди перш ніж купувати ліки, консультуйтеся з незацікавленим лікарем або фармацевтом.

Відсутність комунікації з лікарем. Часто люди, купивши ліки, починають їх приймати згідно з рецептом або інструкції. При цьому не завжди дозування і частота прийому може бути вірною. Якщо ефективність препарату невисока, проконсультуйтеся з лікарем – він скоректує дозування або порадить інший препарат.

Неправильне зберігання ліків. Запам’ятайте – якщо в інструкції написано зберігати препарат при температурі 6-9 градусів, зберігайте його в холодильнику, а не на тумбочці. Якщо написано, що зберігати слід, уникаючи прямих сонячних променів – не ставте ліки біля вікон.

Використання прострочених ліків. Часто люди продовжують приймати ліки навіть після закінчення терміну придатності, просто не звертаючи уваги на дату на упаковці або ігноруючи її. Це може бути небезпечно для здоров’я або неефективно. Завжди перевіряйте термін придатності ліків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНО ДАРЕМНІ ЛІКИ ВІД ГРИПУ

НАЙЧАСТІШЕ КУПОВАНІ ЛІКИ

ВЧЕНІ ПРИДУМАЛИ ТАБЛЕТКИ ВІД ГОЛОДУ