Взагалі-то домашня їжа завжди сприймалася людьми більш здоровою, чим загальна. Однак американські вчені прийшли до висновку про те, що приготування їжі в домашніх умовах збільшує ризик хвороб серця.

Дослідники з Rush University Medical Centre в Чикаго встановили, що чим більше часу люди готують вдома, тим вища небезпека різних проблем зі здоров’ям, пов’язаних з хворобами серця, начебто гіпертонії і високого рівня холестерину. На противагу цьому, у людей, які витрачають найменший час на приготування домашніх страв, ризик розвитку різних хвороб серця скорочуються більш ніж на третину.

Цей висновок був отриманий на основі спостереження за здоров’ям більш ніж 2700 жінок. На думку експертів, частково їх висновки можуть пояснюватися тим, що в домашніх умовах люди їдять значно більші за розміром порції, так як ці страви готують вони самі. Між тим, у готової їжі, яка продається в магазинах, порції менше. Крім того, в магазинах продукти найчастіше бувають більш здоровими і корисними. Автори дослідження вважають, що широко поширену пораду про необхідність готувати вдома, а не купувати вже готові продукти в магазинах, необхідно переглянути.

“Хоча причина більш високого ризику хвороб серця у любителів домашньої їжі нами поки до кінця не встановлена, ми думаємо, що дієтологи і експерти в області здорового способу життя повинні перестати рекомендувати людям налягати на домашню їжу, – говорить автор дослідження, доктор Бред Аппельханс. – необхідно більш широко пропагувати покупку здорових продуктів харчування в магазинах. Існує також маса корисних для здоров’я вже готових страв “.

У ході свого дослідження вчені оцінювали 5 маркерів метаболічного синдрому – цим медичним терміном називають комплекс симптомів, куди входять рівень жиру в крові, рівень холестерину, ожиріння, гіпертонія і рівень цукру в крові. Ризик розвитку метаболічного синдрому з віком збільшується. Однак виявилося, що найбільш високий ризик розвитку синдрому і хвороб серця спостерігається у людей, які вважають за краще готувати вдома.

Читайте також:  Невролог назвала причину менструальної мігрені

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 ОЗНАК НЕЗДОРОВОЇ ДІЄТИ

ЯК КОРИСНО ПРИГОТУВАТИ МОРЕПРОДУКТИ?

ЯК ПРИГОТУВАТИ І УПАКУВАТИ ОБІД В ДОРОГУ?