Дізнайтеся, чим корисні морепродукти. Яку користь принесе вашому організму регулярне вживання дарів моря?

С давніх часів однією з основних складових раціону харчування людини є дари моря. Ці продукти володіють відмінним смаком, а також дуже корисні для організму. Японська кухня, яка в основному складається з морепродуктів, вважається однією з найбільш корисних у світі.

Численними дослідженнями неодноразово було доведено користь морепродуктів для здоров’я, оскільки вони багаті мікроелементами і незамінними амінокислотами. Крім того, морепродукти є низькокалорійною їжею, що важливо для підтримки фігури.

Склад і користь морепродуктів

Морепродукти є прекрасним джерелом високоякісного білка, поліненасичених жирних кислот, вітамінів А, В, Dи Е. Крім того, в дарах морях міститься велика кількість різних мікроелементів, таких як йод, цинк, залізо, фосфор, селен, магній, кальцій, сірка, калій та багатьох інших.

Щоб отримати максимальну користь від морепродуктів, їх слід правильно готувати. Для того щоб зберегти максимум корисних компонентів, їх бажано готувати на пару, запікати або вживати сирими. Обсмажувати морські продукти найкраще в оливковій олії.

Регулярне вживання морепродуктів забезпечить організм ключовими амінокислотами та жирними поліненасиченими кислотами. Останні допомагають боротися з «поганим» холестерином, запобігаючи розвитку атеросклеротичних змін в судинах.

Корисні властивості морепродуктів

Морська капуста

Морська капуста (ламінарія) – це водорості, які ростуть на глибині 15-20 метрів. Це дуже корисний продукт, в якому міститься велика кількість йоду, солей калію, фосфору, магнію, заліза, брому та алюмінію. Крім того, в морській капусті багато вітаміну А, С і вітамінів групи В.

Морська капуста буде корисною при захворюваннях щитовидної залози, нирок, а також при порушенні обміну речовин. Морську капусту рекомендують особам із серцево-судинними захворюваннями. У той же час, не слід зловживати цими морепродуктами, оскільки вживання більше 300 г морської капусти може привести до розладу травлення.

Креветки і краби

У креветках і крабах міститься велика кількість легкозасвоюваного білка. Також в цих продуктах багато омега-3 поліненасичених жирних кислот, вітамінів групи В і йоду. М’ясо креветок багате ціанкобаламіном (вітамін В12), який необхідний для продукції гемоглобіну і підтримки нормальної діяльності нервової системи.

Устриці

Устриці допомагають зміцнити кістки за рахунок вмісту в них вітаміну D. У цьому морепродукті міститься велика кількість цинку – мікроелемента, який необхідний для нормальної діяльності чоловічих статевих органів. Устриці збільшують статевий потяг, а також покращують якість сперми.

Мідії

У мідіях міститься багато селену, калію, кальцію, йоду, магнію, брому та кобальту. Селен допомагає нашому організму протистояти раковим захворюванням, а кобальт бере активну участь у синтезі вітаміну В12 і є складовим компонентів багатьох ферментних систем. У 100 г мідій міститься чверть від добової норми вітаміну Е. Цей вітамін-антиоксидант сприяє збереженню цілісності клітинних оболонок і нейтралізує дію вільних радикалів.

Кальмари

М’ясо кальмарів багате якісним білком. Крім того. У кальмарах міститься вітамін В і набір специфічних речовин, які сприяють виділенню травних соків. Для того щоб м’ясо кальмара не було надто жорстким, його рекомендують варити не довше 2-3 хвилин.

Запобіжні заходи

Незважаючи на всю користь морепродуктів, в ряді випадків вони можуть нашкодити вашому здоров’ю. Так, штучно вирощені морепродукти містять безліч шкідливих хімічних сполук. Заморожені дари моря не повинні мати ніяких вм’ятин і пошкоджень. Якщо заморожені морепродукти злиплися в грудку, це означає, що вони вже кілька разів розморожувалися. Від такої покупки краще утриматися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК КОРИСНО ПРИГОТУВАТИ МОРЕПРОДУКТИ?

ТАКА КОРИСНА РИБА

ПРОДУКТИ, ЩО МІСТЯТЬ ЙОД