Американські вчені встановили, що втрата всього двох з невеликим кілограмів ваги вже знижує смертність від раку грудей на дві третини. Причому мова йде про найбільш смертельних різновидах цього захворювання.

Досить схуднути всього на п’ять фунтів (2,3 кг), щоб найістотнішим чином знизити ризик смерті від раку грудей. Клінічні дослідження за участю 2400 жінок, які проходили лікування від цієї хвороби, показали, що протягом 10 років смертність в цій категорії пацієнток відчутно знижується, якщо їм вдається схуднути.

Автори дослідження називають отримані висновки “екстраординарно важливими”. Вони стверджують, що дієта є нітрохи не менш ефективним способом профілактики і лікування раку грудей, ніж будь-які ліки. У ході дослідження вчені спостерігали за здоров’ям жінок протягом 20 років після того, як вони завершили лікування. Учених цікавило, чи впливають будь-які зміни в дієті на ризик рецидивів хвороби і смерті.

Жінок розділили на дві групи. В одній з них учасниці перебували на дієті з низьким вмістом жиру, яка допомогла їм домогтися скромного, але помітного схуднення. Якщо жінкам вдавалося скинути хоча б 2,3 кілограма, то ризик смертності від рецидиву раку грудей знижувався. При цьому найбільш значно схуднення впливало на 20% жінок, які страждали від пухлин молочної залози, не пов’язаних з гормонами. Тут небезпека смерті від раку скорочувалася на 70%.

У цьому випадку хвороба є найбільш агресивною і небезпечною. У цій групі знаходилися пацієнтки з потрійним негативним раком грудей, а також ті, хто став жертвами мутованого гена BRCA1, який змусив актрису Анджеліну Джолі пройти через подвійну мастектомію. У таких видів раку найменша кількість способів лікування і найгірший прогноз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОФІЛАКТИКА ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ЗНАЧЕННЯ ДІЄТИ В ПРОФІЛАКТИЦІ РАКУ

ДОСТУПНИЙ ПРОДУКТ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ РАКУ