Від дієтичних змін до гігієни ротової порожнини — команда експертів поділилася змінами в способі життя, які можуть збільшити вашу тривалість життя.

Хоча секретного рецепта довгого та здорового життя не існує, хронічні захворювання значною мірою можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя.

Це тому, що більшість важливих заходів, таких як збереження внутрішніх органів, безпосередньо пов’язані зі здоровим харчуванням та фізичним рухом. Таким чином, на думку лікаря, чотири прості зміни способу життя можуть допомогти вам досягти довголіття та 100-річного віку.

1. Приділяйте пріоритетну увагу гігієні ротової порожнини

Може здатися, що ваші звички в області гігієни ротової порожнини знаходяться між вами, вашою зубною щіткою і вашою посмішкою, але решта вашого тіла може з цим не погодитися.

Наукові дані продовжують з’являтися та пов’язують поганий стан зубів із серйозними захворюваннями, від хвороб серця до деменції.

Рот – це ворота в організм, на все це може вплинути режим вашого стоматологічного здоров’я. Якщо люди не стежать за своїми зубами або чистять їх лише один раз на день, особливо якщо вони пропускають вечірнє чищення, вони залишають на зубах багато бактерій. Вночі, коли вони сплять і не виробляють багато слини, це приводить до попадання великої кількості бактерій у їхній кровотік. Очевидно, що у них розвинеться карієс, але бактерії також будуть циркулювати по решті їх тіла, і довгострокове погіршення здоров’я буде коштувати їм дорожче.

2. Напружте м’язи

Дослідження раніше показали, що м’язова маса є одним із найсильніших показників довголіття.

“Силові тренування можуть навіть звернути назад старіння на клітинному рівні”.

Тому лікар рекомендував практикувати ці прості вправи у три підходи по десять щодня тижня:

  • Згинання рук на біцепс із використанням великого пакету молока.
  • Піднімання литок, піднімаючись навшпиньки ніг, використовуючи стільницю або робочу поверхню.
  • Присідання з обтяженням набиваючи рюкзак книгами.

3. Не пийте ранкову каву натщесерце

Хоча надзвичайно привабливо насамперед вранці потягтися за чайником, щоб отримати таку необхідну енергію, вживання кави натщесерце може підвищити рівень адреналіну та кортизолу.

Хоча кортизол необхідний для гарного настрою вранці, дуже його кількість може викликати небажану реакцію на стрес, що, як наслідок, вплине на кишечник, гормони і надниркові залози.

Ваше тіло зневоднюється за ніч, тому перш ніж насолодитися ранковим напоєм, важливо випити велику склянку води (в ідеалі кімнатної температури), щоб заповнити гідратацію.

“Додайте трохи лимона, щоб поліпшити травлення”.

4. Перейдіть на середземноморську дієту

Як випливає з назви, дієта поєднує в собі автентичний спосіб життя людей, які живуть на узбережжі Середземного моря.

Цей режим дієти підтверджується безліччю досліджень його впливу на тривалість життя.

Під середземноморською дієтою ми маємо на увазі включення фруктів, овочів, риби, нежирного м’яса, корисних олій і, звичайно, всіх фітонутрієнтів і антиоксидантів, які ми знаходимо в продуктах рослинного походження.

Так що в цілому думати про наш раціон у більш широкому сенсі набагато корисніше, ніж думати про окремі продукти чи інгредієнти, які можуть бути корисними.