Грейпфрут, який вважається корисним, в той же час може виявитися смертельно небезпечним при вживанні з деякими ліками, повідомили фахівці Дослідницького інституту здоров’я Лоуренса в Канаді. Небезпечні у такій ситуації на їх думку і плоди, і сік.

Наукові експерти застерегли про те, що при прийомі з окремими ліками грейпфрут може посприяти ефекту передозування лікарських речовин, оскільки володіє здатністю запобігати розщепленню медпрепаратів. Зокрема, згідно з поданими ними даними, можуть бути небезпечними в поєднанні з грейпфрутом препарати проти гіпертонії, раку, підвищеного холестерину, також медикаменти, які призначаються для придушення імунної системи після трансплантації органів.

Під впливом грейпфрута ці ліки не метаболізуються в кишечнику, через що їх концентрація в крові різко підвищується. Таблетка, яка запивається грейпфрутовим соком, може впливати на організм як десять, які запиваються водою. Це відбувається через те, що речовини, що містяться в грейпфруті вимивають ферменти, які беруть участь в розщеплюванні лікарських субстанцій, пояснили фахівці.

«Передозування, яке виникає може призвести до серйозних побічних ефектів, аж до гострої ниркової недостатності, зупинки дихання і раптової смерті», – така думка вчених.

Самі по собі грейпфрути надзвичайно корисні. Вченими з Гарвардської медичної школи було встановлено, що ці цитрусові здатні ефективно протистояти гепатиту С – небезпечному вірусному захворюванню, яке вражає печінку людини. Крім того грейпфрути ефективно допомагають боротися з діабетом 2 типу та ожирінням.

Джерело: МедікФорум