Володарі другої групи крові можуть частіше стикатися з так званою діареєю мандрівників, як показало нове дослідження. Це харчове отруєння викликається кишковою паличкою.

Приблизно 40% українців мають другу групу крові, а значить, їм частіше загрожують харчові отруєння, викликані кишковою паличкою. Ця бактерія кращі приєднує себе до клітин кишечника у власників даної групи крові, через що їх організм менш здатний протистояти неприємному розладу. При цьому власники першої або третьої групи крові значно рідше стикаються з харчовими розладами через кишкову паличку, як показало дослідження американських учених. Втім, будь-яка група крові не дає стовідсоткового захисту від даного харчового отруєння, включаючи і рідкісну четверту.

Читайте також:  Просте заняття може знизити ризик раку на третину

Подібне отруєння часто називають діареєю мандрівників, оскільки бактерії в значній мірі інфікують людей, які проживають або відвідують країни, що розвиваються. У деяких з них виникають схожі з симптомами на холеру випадки, що викликають важче зневоднення. У певних випадках вони навіть можуть бути фатальними. Учені з Університету Джонса Хопкінса сподіваються, що отримані ними дані послужать справі розробки вакцини для найбільш вразливої категорії людей.

У ході свого експерименту дослідники давали добровольцям воду, що містить сліди кишкової палички, взятої від людей з Бангладешу, які зіткнулися з холероподібною діареєю. Виявилося, що у володарів першої групи крові симптоми харчового отруєння бувають важчими і раптовими, порівняно з першою чи третьою групою. На думку дослідників, це пов’язано з тим, як саме бактерія випускає білок, який проникає всередину кишкових клітин. Це відбувається у володарів другої групи, але не першою чи третьою.

Читайте також:  Звичку пити певну каву пов'язали з алкоголізмом

Джерело: МедікФорум