Урина є кінцевим продуктом, з яким токсичні речовини і надлишок рідини виводяться з організму. При оцінці роботи сечовидільної системи кількість походів в туалет є важливим фактором. А іноді – ознакою патології.

Фахівці вважають, що 10 позивів до сечовипускання в день – норма. Якщо ж ви бачите перевищення цієї цифри, варто задуматися про прискорене сечовипускання. В окремих випадках воно має зв’язок з надлишком рідини, що вживається, або через застосування сечогінних засобів.

Нерідко прискорене сечовипускання може виникнути через запального процесу. Уретра піддається впливу патогенів ззовні, вся справа в особливостях її будови. І якщо імунітет ослаблений, то можуть розвинутися такі захворювання як пієлонефрит, уретрит і цистит. Також серед порушень, які супроводжуються частим сечовипусканням, можуть бути сечокам’яна хвороба, порушення анатомічної будови органів малого тазу, а також променева терапія цих органів при пухлинах.

Для того, щоб розібратися в причинах частого сечовипускання, потрібно пройти комплексне обстеження і знайти провокуючий фактор. Лікарі можуть призначити УЗД органів малого тазу, сечовивідних шляхів, мазки з піхви і уретри, а також загальний аналіз сечі і крові.