Лікар-терапевт назвав препарати, які небезпечно вживати разом з грейпфрутами і соком.

Користі від грейпфруту багато. Але деякі ліки погано поєднуються з речовинами, якими багатий цей фрукт. Найшкідливіші і небезпечні поєднання назвала лікар-терапевт Анна Крапівіна.

Фуранокумарини. Ці речовини блокують вироблення цитохрому, який потрібен для розщеплення і подальшого засвоєння лікарських компонентів. Небезпечно це тим, що концентрації їх в крові зростає і виникають побічні дії як при передозуванні.

Флавоноїди. Ці речовини дарують фрукту яскравий колір. Самі по собі пігменти нешкідливі, але в поєднанні з деякими ліками також небезпечні, тому що призводять до гальмування метаболізму і передозування діючими речовинами препарату.

При цьому негативні наслідки поєднання грейпфрута і ліків можуть вознукнуть від склянки соку або половинки фрукта. Особливо шкідливо це дітям і пенсіонерам, людям, які мають хронічні хвороби, які вживають алкоголь і тим, хто приймає відразу кілька препаратів.

За даними Гаральда Штерца і Мері Губер, фахівців медичного центру в Берліні, з наступними препаратами грейпфрут та інші цитрусові, а також сік з них вживати не можна категорично.

Відомо понад 80 лікарських засобів, які шкідливо поєднувати з грейпфрутом. Відзначимо найнебезпечніші з них. Радимо вивчити цей список.
Артемізин (від малярії і паразитів крові). У разі спільного вживання з цірус може викликати нудоту, сильну блювоту і проблеми з печінкою.

Буспірон (антидепресант). Може з’явитися тахікардія, проблеми із зором, сонливий стан, задишка.

Силденафіл (Віагра). Грейпфрут може викликати передозування цих ліків для патенції і привести до серцевого нападу.

Кофеїн (тонізуючий засіб). Можуть виникнути сильна мігрень і підвищений пульс.

Лозартан (серцевий засіб). Знижується швидкість засвоєння діючих компонентів ліки і лікувального ефекту не буде.
Еритроміцин (антибіотик). Виникають побічні симптому-нудота, блювота, сильна діарея, кропив’янка.

Протизаплідні. Деякі оральні контрацептиви при спільному вживанні з грейпфрутом і соком втрачають свою ефективність. Через що може виникнути незапланована вагітність. Завжди обговорюйте це зі своїм гінекологом.

Напрошується питання, а що взагалі не можна тепер їсти грейпфрути, якщо п’єш якісь таблетки?

– Ні, звичайно. Фрукт цей корисний і не потрібно викреслювати його з раціону. Важливо вживати грейпфрут або сік з нього за п’ять годин до прийому лікарського препарату, – пояснила лікар-терапевт Ганна Крапівіна.