Лікар-терапевт назвав препарати, які небезпечно вживати разом з грейпфрутами і соком.

Користі від грейпфруту багато. Але деякі ліки погано поєднуються з речовинами, якими багатий цей фрукт. Найшкідливіші і небезпечні поєднання назвала лікар-терапевт Анна Крапівіна.

Фуранокумарини. Ці речовини блокують вироблення цитохрому, який потрібен для розщеплення і подальшого засвоєння лікарських компонентів. Небезпечно це тим, що концентрації їх в крові зростає і виникають побічні дії як при передозуванні.

Флавоноїди. Ці речовини дарують фрукту яскравий колір. Самі по собі пігменти нешкідливі, але в поєднанні з деякими ліками також небезпечні, тому що призводять до гальмування метаболізму і передозування діючими речовинами препарату.

Читайте також:  Від депресії і втоми: названі властивості м'яти

При цьому негативні наслідки поєднання грейпфрута і ліків можуть вознукнуть від склянки соку або половинки фрукта. Особливо шкідливо це дітям і пенсіонерам, людям, які мають хронічні хвороби, які вживають алкоголь і тим, хто приймає відразу кілька препаратів.

За даними Гаральда Штерца і Мері Губер, фахівців медичного центру в Берліні, з наступними препаратами грейпфрут та інші цитрусові, а також сік з них вживати не можна категорично.

Відомо понад 80 лікарських засобів, які шкідливо поєднувати з грейпфрутом. Відзначимо найнебезпечніші з них. Радимо вивчити цей список.
Артемізин (від малярії і паразитів крові). У разі спільного вживання з цірус може викликати нудоту, сильну блювоту і проблеми з печінкою.

Читайте також:  Зміни текстури та кольору нігтів можуть розповісти про проблеми зі здоров'ям

Буспірон (антидепресант). Може з’явитися тахікардія, проблеми із зором, сонливий стан, задишка.

Силденафіл (Віагра). Грейпфрут може викликати передозування цих ліків для патенції і привести до серцевого нападу.

Кофеїн (тонізуючий засіб). Можуть виникнути сильна мігрень і підвищений пульс.

Лозартан (серцевий засіб). Знижується швидкість засвоєння діючих компонентів ліки і лікувального ефекту не буде.
Еритроміцин (антибіотик). Виникають побічні симптому-нудота, блювота, сильна діарея, кропив’янка.

Протизаплідні. Деякі оральні контрацептиви при спільному вживанні з грейпфрутом і соком втрачають свою ефективність. Через що може виникнути незапланована вагітність. Завжди обговорюйте це зі своїм гінекологом.

Напрошується питання, а що взагалі не можна тепер їсти грейпфрути, якщо п’єш якісь таблетки?

Читайте також:  Найкориснішу ягоду назвала американська дієтологиня

– Ні, звичайно. Фрукт цей корисний і не потрібно викреслювати його з раціону. Важливо вживати грейпфрут або сік з нього за п’ять годин до прийому лікарського препарату, – пояснила лікар-терапевт Ганна Крапівіна.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News