За словами американських експертів, знизити тиск без ліків можуть допомогти прості способи.

“Ліки, що знижують тиск, здатні викликати побічні ефекти – судоми ніг, запаморочення, безсоння. Доброю новиною є те, що більшість людей можуть знизити високі показники тиску природним шляхом без медикаментів. Здорові зміни в способі життя є важливою частиною такої терапії”, – заявив кардіолог з Texas Health Stephenville, доктор медицини Бренді Д. Вільямс.

Серед найпростіших перевірених способів знизити тиск без використання ліків експерти виділяють наступні.

Їсти банани та інші продукти з калієм. Вживання багатих калієм фруктів і овочів є важливою частиною будь-якої програми по зниженню тиску, констатує представник Північно-Західного університету, лікарка Лінда Ван Хорн. Експертка пояснює: калій спонукає нирки виділяти з сечею більше натрію – зменшення його концентрації забезпечує ефект зниження кров’яного тиску.

Банани – один з кращих джерел калію. Також цього мінералу багато в простій картоплі, помідорах, апельсиновому соку, квасолі, горосі, сухофруктах (чорнослив, родзинки),

Скоротити споживання натрію. Експерт-дієтолог з Національного Інституту серця, легенів і крові Єва Обарзанек стверджує: літні люди і люди з сімейним анамнезом гіпертонії більш за інших схильні проявляти особливу чутливість до солі. Їм вчений рекомендує особливо ретельно стежити за вмістом натрію в упакованих, оброблених продуктах. Найпростішим способом зменшити кількість поїдається солі є відмова від такої їжі.

Вживати темний шоколад. Продукт містить флаваноли, що сприяють зниженню кров’яного тиску за рахунок розслаблення судин. Такий простий спосіб як регулярне вживання темного шоколаду може допомогти знизити систолічний тиск на 5 балів, діастолічний – на майже 3 бали.

“Вживання шоколаду, безумовно, не може бути головним методом зниження тиску. Але якщо мова йде про ситуації з вживанням солодкого, завжди краще вибрати шоколад, ніж шматок торта», – зауважила фахівець медичній школі Кека Університету Південної Каліфорнії Вівіан Мо.

Пити каркаде. Цей спосіб нормалізувати тиск без ліків був перевірений дослідниками з Університету Тафтса. Вони встановили: дорослі люди з помірно високим кров’яним тиском, щодня випивали три чашки чаю з гібіскуса, змогли знизити свій систолічний АТ на сім пунктів за шість тижнів. Такий ефект пов’язаний з дією фітохімічних речовин гібіскуса.

Вживати соєві продукти. За словами професора медицини Метью Дж. Будоффа, у деяких людей вживання рафінованих вуглеводів провокує розвиток запальних процесів, що сприяють підвищенню кров’яного тиску.

“Заміна продуктів з високим рівнем простих вуглеводів на соєві та нежирні молочні продукти може знизити систолічний тиск, якщо у вас гіпертонія або прегіпертонія”, – повідомив експерт.

Повільне дихання. Реагуючи на повсякденне напруження, організм виробляє гормони стресу (кортизол, адреналін), які підвищують частоту серцевих скорочень, звужують судини, що викликає скачки тиску. Повільне глибоке дихання ефективно допомагає контролювати гормони стресу і тиск без ліків. Спробуйте практикувати його по п’ять хвилин вранці і ввечері, дають пораду науковці.