Вчені визначили клітини, через які у мишей волосся сивіє та лисіє, за даними нового дослідження, опублікованого в журналі Genes & Development.

Дослідники з Університету Техасу Південно-Західного медичного центру випадково натрапили на це пояснення для облисіння та посивіння волосся, коли вивчали на мишах рідкісне генетичне захворювання, яке викликає ріст пухлин на нервах, повідомляється в прес-релізі від центру.

Вони виявили, що білок під назвою KROX20, який змушує клітини виробляти інший білок, званий фактором стовбурових клітин. У мишей, ці два білки виявилися дуже важливими для випадання волосся і посивіння. Коли дослідники видалили клітини, які виробляють KROX20, у мишей перестало рости волосся і зрештою вони облисіли; коли вони видалили ген SCF, у тварин волосся посивіло.

Читайте також:  П'ять ознак того, що людина перебуває у хронічному стресі

“Хоча цей проект був початий в спробі зрозуміти, як утворюються деякі види пухлин, ми, нарешті, дізнатися, чому волосся сивіє і знайшли клітини, що безпосередньо відповідають за волосся”, – заявив провідний дослідник доктор Лу Ле, доцент дерматології в університеті Техасу Південно-Західного медичного центру.

Необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чи процес працює так само на людях, і доктор Лу Ле та його колеги планують почати дослідження на людях. “З цим знанням, ми сподіваємося, в майбутньому створити препарати для безпечної доставки потрібного гену в волосяні фолікули, щоб виправити ці косметичні проблеми”, – сказав він.

Читайте також:  Чому зайва чи недостатня активність щитовидної залози небезпечна для людини

Джерело: Time